Наші блоги

Ми в Internet

DW

Книжковий хіт-парад

Краєзнавча сторінка

Статистика відвідань

Перегляди статей
3062591


«КУЛЬТУРА. ОСВІТА. ПЕДАГОГІКА». Інформаційна декада

З 1 по 10 вересня 2012 року в читальній залі КЗ «Чернігівська обласна бібліотека для юнацтва» ЧОР відбулася інформаційна декада «Культура. Освіта. Педагогіка», гаслом якої став вислів «Освіта як результат: грамотність - освіченість — професійна компетентність - культура – менталітет».

Протягом декади увазі користувачів бібліотеки була представлена: тематична виставка «Освіта – сьогодні. Кар’єра – завтра. Успіх – завжди!», яка розкриває зміст за такими розділами:

 

1. Освіта в Україні: проблеми, тенденції, перспективи

2. Інноваційний характер сучасної освіти

3. Вища освіта в Україні: інтернаціоналізація, реформи, нововведення

4. Вибір професії – крок до життєвого успіху

5. Уроки життєвого успіху.

 

 

З метою інформування користувачів оформлений стенд «Грамотність – джерело свободи». Матеріали про історію заснування Всесвітнього Дня грамотності, фактори поширення грамотности, декади грамотності в Україні інформаційним каскадом зійшли до зацікавлених читачів. Особливою популярністю користувалася інформація про те, що означає бути грамотним сьогодні і як розвинути грамотність.

 

 

 

 

 

 

Сьогодні кожна людина має можливість отримати загальну освіту й існує багато способів перевірити якість цієї освіти, рівень своєї грамотності. Нагодою перевірити себе скористалися користувачі читальної зали, пройшовши тестування з української мови. Доповідаємо: ми приємно вражені високою грамотністю наших читачів. На запитання «Що вам допомагаає в досконаленні власної грамотності?». Більшість відповідала: «Багато читаю, тому й багато знаю».

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Серед користувачів бібліотеки популярністю користувалася викладка-перегляд нових надходжень «Знайомтесь, нові підручники!».

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Панорама периодичних видань «Коло цікавих знань (на допомогу навчальному і виховному процесам)» викликала неабияку зацікавленість серед читачів. Різноманіття періодичних видань, які отримує бібліотека вражає: кожен читач (без сумніву) знайде журнали, які допоможуть у навчанні, розвинуть логічне мислення, відкриють таємниці навколишнього світу.Вони з нетерпінням чекають на зустріч із вами!

В читальній залі бібліотеки експонується книжкова виставка-реклама «Книги, що знають ВСЕ».

 

 

Знання полягає не стільки в запису відомостей,

скільки в умінні знайти потрібні відомості в книгах .

В.Я. Брюсов

 

Людина не може знати все, але повинна вміти знайти відповідь на будь-яке запитання. Для цього і створюють книги, які «знають все» – енциклопедії, словники, довідники. Найкращі путівники по скарбниці людських знань – ЕНЦИКЛОПЕДІЇ. Слово «ЕНЦИКЛОПЕДІЯ» – грецького походження, в перекладі означає «коло знань».

 

 

Це книги всезнайки, скупі й щирі одночасно, в них немає нічого зайвого і є багато потрібного. Одні підкажуть вам назви річок, міст, морів,гір. Інші розкажуть про хвороби та лікування. Треті про рослин та їх корисні властивості. Такі книги називаються довідниками. На виставці представлені різноманітні енциклопедії, довідники.

 

 

 

 

 

На виставці «Словники – музеї слів» були представлені різноманітні за типами словників: орфографічні , фразеологічні, тлумачні, етимологічні та ін.Значну частину займали словники української мови. Зацікавлено переглядали читачі «Словник української мови» за упорядника якого є Б. Гринченко, знайомились з історичною довідкою його створення та 4-х томний «Толковый словарь великого русского языка» В. Даля. Знайшлося місце і для перекладених словників англійської, німецької, польської, македонської мов.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

В інформаційному бюро «У світі мудрих думок» користувачі отримали інформацію з джерел , які накопичують вислови, притчі, афоризми, літературні цитати, крилаті висловлювання, приказки, факти з життя видатних людей. Сторінки книжок містять мудрі думки філософів, письменників, вчених, політиків, представників різних історичних діб на різноманітні теми. Представлені книги викладають точку зору наймудріших на буття та смерть, заможність та бідність, вчать філософському відношенню до будь-яких змін в житті, підказують варіанти найкращого розв’язання життєвих проблем. Бути грамотним важливо, бути грамотним потрібно і необхідно кожній людині. В цьому допоможуть нам книги!

 

 

Читати потрібно не тільки для того, щоб багато знати. Читання розвиває уяву, виховує почуття, допомагає мандрувати в просторі і часі. Читаючи, людина розвиває власну мову, відкриває для себе інші точки зору та за допомогою цього з часом виробляє свою власну думку. Читаючій людині легше висловити свої погляди, тому що мовний запас у неї багатший. Грамотна людина і співрозмовник цікавий. Недарма народна мудрість говорить : «Чим більше знаєш, тим більше можеш». Не можна не погодитися з давньоримським поетом Публієм Овідієм, який писав: «Крапля довбає камінь не силою, а частим падінням, так людина стає вченою не силою, а частим читанням».

 

 

Користувачі отримали консультації бібліографів. В підготовці і проведенні заходу приймали участь провідний бібліограф Кравченко Л.А, бібліотекар І кат. читальної зали Чуйко І.М., зав. відділом збереження документів і масової роботи Татарчук Т.І.