Наші блоги

Ми в Internet

DW

Книжковий хіт-парад

Краєзнавча сторінка

Статистика відвідань

Перегляди статей
2858826


24 БЕРЕЗНЯ - Всесвітній день боротьби з туберкульозом

Всесвітній день боротьби з туберкульозом відмі-чається за рішенням Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) в день, коли німецький мікробіолог Роберт Кох оголосив про зроблене їм відкритті збудника тубер-кульозу. У 1993 р. Всесвітньою організацією охорони здоров'я тубер-кульоз був оголошений національним лихом, а день 24 березня «Всесвітнім днем боротьби з туберкульозом».

Сьогодні туберкульоз в нашій державі є найпоширенішим інфекційним захворюванням. Згідно з даними ВООЗ, за кількістю недужих на туберкульоз Україна увійшла до числа держав, в яких зареєстровано епідемію цієї недуги. Загальна кількість хворих на активний і неактивний туберкульоз в країні становить понад 680000 осіб.

Хвороба постійно поширюється, щогодини в Україні туберкульоз уражає чотири особи, з яких один хворий помирає. За медичними показниками, протягом року недужий на сухоти може заразити 15-20 осіб. Саме тому дуже актуальним є – профілактика небезпечного захворювання серед населення та виховання молодих громадян України здоровими та гармонійно розвиненими людьми.

23 березня працівники читального залу підготували виставку-застереження «Страшний супутник людства»

 


На виставці представлені книги та періодичні видання, що знайомлять юних відвідувачів книгозбірні із страшною епідемією сьогодення, з профілактичними засобами проти цієї небезпечної хвороби та сприяють вихованню у підростаючого покоління навичок безпечної поведінки в різноманітних життєвих ситуаціях.

 

 

Література, представлена на виставці дає відповіді на багаточисленні запитання, а саме:

- які симптоми дозволяють запідозрити у людини туберкульоз

- які органи вражає ця хвороба

- для чого потрібна проба Манту

- чи виліковується туберкульоз

- що чекає на хворого у разі його відмови від лікування та інші.

 

 

Доповнюють виставку флаєра–застереження, які були вручені всім , хто завітав до читального залу бібліотеки

 

 

 

Будьте пильні! Пам’ятайте, ваше здоров’я – у ваших руках!