Наші блоги

Ми в Internet

DW

Книжковий хіт-парад

Краєзнавча сторінка

Статистика відвідань

Перегляди статей
3167912


Голокост- слово, в якому мільйони смертей

 

27січня- Міжнародний_день_памяті_жертв_Голокосту Голокост – слово, в якому закодовано мільйони жахливих смертей безневинних людей.

Людей, яких позбавили всього людського інші люди за вказівкою однієї людини. Хіба цьому можна знайти якесь пояснення?

Офіційно визнано, що до 6 мільйонів євреїв було вбито протягом Голокосту, з них від 2,2 до 2,5 мільйона – на території колишнього Радянського Союзу,значною мірою в Україні.

Масовою братською могилою і символом Голокосту в Україні став Бабин_Яр. Із вересня 1941 року до кінця вересня 1943-го він був місцем регулярних розстрілів і захоронень.

 

Близько півтора мільйона євреїв знищено нацистами на території нашої країни. Це – чверть усіх жертв Голокосту, який є злочином проти всього людства.

Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту має нагадати всім тиранам і агресорам сьогоднішнього світу про небезпечність і наслідки їхніх дій, у тому числі персонально для них.

Детальніше про історію трагедії можна дізнатися з віртуальної виставки книг «Голокост- слово, в якому мільйони смертей» .  Деякі книги  написані безпосередньо учасниками тих подій, а деякі базуються на документах та свідченнях очевидців.

Після Голокосту світ намагається вести боротьбу за те, щоб здолати жахи геноциду, пам’ятаючи про жертв і притягуючи винних до відповідальності. Ці важливі зусилля тривають досі.

Пам'ятаймо про жертв Голокосту!

 

 

Бойн, Джон. Хлопчик у смугастій піжамі [Текст] : [роман] / Джон Бойн ; з англ. пер. Віктор Шовкун. - Львів : Вид-во Старого Лева, 2017. - 184, [3] с. - Пер. изд. : The boy in the striped pyjamas / John Boyne. - 2006.

Бруно – син коменданта концтабору. Шмуль – єврейський хлопчик, в’язень концтабору. Що може бути спільного між цими дітьми? Дружба. Між ними зароджується справжня дружба, яку, однак, розділяє колючий дріт. До чого можуть призвести різні погляди на світ, дивна логіка дорослих, а також сила долі й божевілля випадку?

Кініллі, Томас. Список Шиндлера [Текст] : роман / Томас Кініллі ; [пер. з англ. Ганни Яновської]. - Харків : Книжковий Клуб "Клуб Сімейного Дозвілля", 2015. - 427.

Оскар Шиндлер — мільйонер, успішний комерсант, запальний гравець, автогонщик, авантюрист, «справжній арієць» та… праведник світу, який урятував від смерті в газових камерах більше людей, ніж будь-хто за всю історію війни. Ця книга про страшну силу війни та непереможний людський дух, сильніший за неї. Це книга про людину, яка здійснила неможливе

Кіяновська, Маріанна. Бабин Яр. Голосами [Текст] / Маріанна Кіяновська. / Маріана Кіяновська. - Київ : Дух і література, 2017. - 112 с Кузнєцов, Анатолій Васильович. Бабин Яр [Текст] : роман-документ / Анатолій Кузнєцов. - К. : Самміт-Книга, 2012. - 352, [16] с. : фотогр.

Бабин Яр. Голосами» — збірка поезій української поетеси Маріанни Кіяновської, присвячена масовим розтрілам в урочищі Бабин яр. Вважається однією з перших книжок в українській літературі, що опрацьовує тему Голокосту. Анатолія Кузнєцова Анатолій Кузнєцов написав роман «Бабин Яр» про події, свідком яких він був сам. Автор простежив, як по війні радянська влада "прикривала" злочин нацистів у Бабиному Яру. Крім того, Кузнєцов став прототипом пам'ятника хлопчику, який читає оголошення про те, що всі євреї міста Києва мають прийти до Бабиного Яру.

Осталовська, Лідія. Акварелі [Текст] / Лідія Осталовська ; з пол. пер. Андрій Любка. - Чернівці : Книги-ХХІ, 2014. - 191 с.

Діні Ґотлібовій 12 років. Вона – єврейка, в’язень табору Біркенау (Аушвіц). Її номер – 61016. Невідомо, як би закінчилася історія дівчинки, якби не «Білосніжка та сім гномів». У цьому романі Лідія Осталовська порушує тему геноциду не лише євреїв, а й ромів