Наші блоги

Ми в Internet

DW

Книжковий хіт-парад

Краєзнавча сторінка

Статистика відвідань

Перегляди статей
3167902


Єдність України, як запорука сили: книжково-ілюстративна виставка

  •  
  • День Соборності – свято величне
  • Об’єдналися два береги
  • Об’єдналися ми дуже міцно
  • Боже, націю нам збережи!

22 січня Україна відзначає День Соборності. Цього дня у 1919 році на Софійській площі у Києві був проголошений Акт злуки Української Народної Республіки (УНР) й Західно-Української Народної Республіки (ЗУНР).

Соборність українських земель має глибоке історичне коріння, спирається на споконвічну мрію народу про власну незалежну, соборну державу та є результатом складного і довготривалого процесу її формування.

 

 Соборність України — це єдність усіх українців навколо головних ідей нашого майбутнього. Це неподільність наших земель: від Києва до Севастополя, від Донецька до Львова. Російська окупація недовговічна. Це агонія імперії, яка не має ні історичної, ні політичної перспективи. Водночас ці страшні події переконали: нас не зламати, ми сильні і здатні рухатися вперед. Ми як ніколи відчуваємо єдину державу, бо самі творимо її.

«Віднині воєдино зливаються століттями відірвані одна від одної частини єдиної України», — ці слова Акта Злуки двох українських республік (УНР і ЗУНР) в одну самостійну соборну Українську державу звучали 104 роки тому. Ця подія історично-визначальна, незабутня для українців.

До Дня Соборності України в в Чернігівській обласній бібліотеці для юнацтва відкрита книжково- ілюстративна виставка «Єдність України, як запорука сили».

Книжкова виставка привертає увагу відвідувачів бібліотеки та пропонує замислитись над історією нашої країни, сьогоденням та майбутнім українського народу. Матеріали, представлені на виставці, акцентують увагу на історичних фактах, що передували злуці, на об’єднавчому русі, який наприкінці 1918- початку 1919 року охопив майже всю Україну.

Представлена література, що висвітлює тернистий шлях України до соборності. Виставка розрахована на широкий загал учнів, студентів, викладачів, тих , хто прагне глибше знати історію України.