Наші блоги

Ми в Internet

DW

Книжковий хіт-парад

Краєзнавча сторінка

Статистика відвідань

Перегляди статей
3062520


Книжкова виставка "Літературний світ Ч. Діккенса" (до 210 років від дня народження).

 

Сьогодні світ відзначає 210-річчя від дня народження Чарльза Діккенса (1812-1870) – знаного англійського письменника вікторіанської доби, перу якого належать улюблені твори дітей і дорослих. Всього з-під пера Чарльза Діккенса вийшло 16 повновагих романів і безліч менших творів. Найвідоміші з них – «Домбі і син», «Пригоди Олівера Твіста», «Різдвяна пісня в прозі». В дитинстві майбутній письменник дізнався, якою буває нужденність, побував на самому «дні» лондонського суспільства. Він намагався зробити світ кращим, а людей - щасливими.

Пропонуємо до вашої уваги кілька цікавих фактів про письменника, які для багатьох можуть стати відкриттям.

Батьків Чарльза Діккенса ув`язнили за борги, і 12-річний Чарльз був змушений жити й працювати на фабриці з виробництва вакси, щоб допомогти родині. Не шкодував грошей і часу на благодійність.

У 1846-му Діккенс був співзасновником Уранія-котеджу для жінок, що опинилися на дні. Кандидаток навчали читанню, письму та хатнім обов`язкам, що мало допомогти їм знову інтегруватися у суспільство. З 1847 по 1859 рік через котедж пройшло понад 100 жінок.

У Діккенса була домашня тварина – ворон на ім`я Гріп. Після смерті птаха у 1841 році, Чарльз зробив з нього опудало. Діккенс активно цікавився паранормальними явищами і навіть був пов'язаний з відомою лондонською слідчою групою «The Ghost Club». Група розглядала справи, які на то момент вважалися надприродними.

Твір «Сигнальник» частково побудований на власному досвіді Діккенса. У 1865 році Діккенс потрапив у залізничну аварію в Степлгерсті, коли сім вагонів поїзда впали з мосту. Письменник знаходився у єдиному вагоні першого класу, який втримався на рейках, і почав допомагати постраждалим ще до прибуття рятувальників. Діккенсу вдалося вижити, але після цієї катастрофи його літературна робота значно сповільнилася.

Багато людей ще за життя Діккенса фанатіли від його творів. Так, тисячі людей зібралися на причалі у Бостоні в очікуванні корабля, який віз 71-ий розділ твору «Крамниця старожитностей». Коли корабель прибув, вони запитали капітана про улюбленого персонажа роману: «Чи Нелл мертва?». Коли прозвучала позитивна відповідь, з натовпу пролунали розчаровані зітхання.

Діккенс любив дітей - мав 7 синів та 3 доньки. Неординарний батько дав кожному зі своїх десяти дітей прізвиська. Але і саме родинне прізвище є незвичайним. Англійська фраза «What the Dickens!» українською звучить щось на кшталт «Якого дідька!».

Завітайте до Чернігівської обласної бібліотеки для юнацтва. Його твори можна почитати, узявши додому книжки у відділі абонементу. Ось деякі з них: 

 

 

 

 

Чарльз Діккенс Різдвяна пісня в прозі: святвечірнє оповідання з привидами / Чарльз Діккенс; пер. з англ. М. Філоненко; за заг. ред. Т. Клюкіної; 2-ге вид. – Київ: Форс Україна, 2020. – 144 с., іл.

Головний герой повісті «Різдвяна пісня в прозі» - жорстокий і скупий стариган Скрудж, який зневажає радощі й свята, а обожнює лише гроші, постійно примножуючи власні статки. Навіть у Святвечір він заміряється працювати, аби збагатитися ще більше. Утім у святкові дні частенько трапляються дива. Скруджа стрічають три Духи, які показують старигану його минуле, теперішнє, а також можливе майбутнє життя, якщо він не схаменеться й не опам’ятається від жадобі збагачення.

 

 

 

 

 

 

 


 

Діккенс Чарльз Різдвяна пісня в прозі. Святочна повість із Духами. – К.: Грамота, 2012. – 160 с.

У повісті видатного англійського письменника Чарльза Діккенса «різдвяна пісня в прозі» уміло поєднується реальність із казкою, правда з вигадкою, фантастичне з буденним. У центрі повісті – історія старого жмикрута Скруджа, якого неймовірні пригоди різдвяної ночі примусили змінитися на краще. Повість видається у двомовному варіанті. Український переказ повісті О. Мокровольського друкується вперше.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Діккенс Ч. Великі сподівання: Роман / Пер. З англ.. Р. Доценка; Передм. та прим. Н. Д. Білик; Іл. Л. Е. Чейки; Худож. - оформлювач Б. П. Бублик. – Харків: Фоліо, 2003. – 476 с. – (Бібліотека світової літератури). Роман «Великі сподівання» належить до пізньої творчості Чарльза Діккенса (1812-1870) і справедливо вважається одним із його шедеврів. В ньому вже не знайти однозначності інтерпретацій, віри в неодмінність перемоги добра над злом, щасливих розв’язок, якими означені Діккенсові твори попередніх періодів. Змінюється погляд письменника на життя, з’являється відчуття його складності й загадковості, його непередбачуваності, через що доля його головного героя та інших персонажів перетворюється на низку сподівань, які не здійснюються. Маємо в цьому загалом реалістичному романі такі фрагменти, що їх можна зазначити не інакше, як сюрреалістичні.

 

 

 

 

 

 

 

 

Диккенс Ч. Торговый дом Домби и Сын. Торговля оптом, в розницу и на экспорт: Роман. Главы І – ХХХ. / Пер. с англ. А. Кривцовой; Послесл. А. Ингера; Примеч. Евгения Ланна; Худож. Л. Хайлов. – М. Худож. Лит., 1989. – 382 с. (Классики и современники. Зарубеж. Лит-ра).

Роман величайшего английского писателя Чарльза Диккенса (1812-1870) «Домби и сын» (1848) – одно из совершеннейших произведений писателя-реалиста. Главное место в романе занимает глубокий психолонический анализ поступков и переживаний героев. В романе показаны трагический последствия эгоизма и стяжательства, которым автор противопоставляет бескорыстие и доброту.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Диккенс Чарльз. Жизнь Дэвида Копперфилда, рассказанная им самим: Роман / Пер. с англ. А. В. Кривцовой, Е. Ланна, Послесл. Н. П. Михальской; Худож. Ю. К. Зайцев. – Х.: Прапор, 1986, - 823 с,: ил.

В романе «Жизнь Дэвида, рассказанная им самим», писатель обращается к теме судьбы молодого человека, раскрывает характер героя в процессе его становления, разрабатывает эту ему на самом высоком художественном уровне.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Диккенс Ч. Приключения Оливера Твиста. Роман. – М.: Междунар. Отнош., 1984. – 320 с.

Роман написан (1838) под впечатлением закона о бедных 1834 года, обрекавшего безработных и бездомных и бездомных бедняков на голодное вымирание в работных домах. Герой романа – мальчик, рожденный в доме презрения, обреченный на голод и скитания по мрачным трущобам Лондона. Однако, несмотря на то что автор заставляет своего героя стать против воли участником грабительской шайки, в конце романа все же зло наказано, а добродетель торжествует.

 

 

 

 

 

 

 

Диккенс Ч. Посмертные записки Пиквикского клуба. Роман. В двух томах Т. I (Главы I - XXVIII) / Пер. с англ. А. Кривцовой и Е. Ланна; Вступ. ст. Н. Михальской; Коммент. Е. Ланна; Ил. Р. Сеймура и «Физа» (Х. Н. Брауна). – М.: Правда, 1990. – 448 с., ил. Диккенс Ч. Посмертные записки Пиквикского клуба. Роман. В двух томах. Т. ІІ (Главы XXIX - LVII) / Пер. С англ. А. Кривцовой и Е. Ланна; Коммент. Е. Ланна; Ил. «Физа» (Х. Н. Брауна). – М. Правда, 1990. – 432 с., ил.

В романе Чарльза Диккенса (1812 - 1870) «Посмертные записки Пиквикского клуба» повествует о приключениях пожилого джентльмена Пиквика и его друзей, дается широкая панорама английской жизни того времени.

 

 

 

Діккенс Ч. Жизнь и приключения Николаса Никльби. Роман. В двух томах. Т. І-ХХХ): Пер. с англ. А. Кривцовой / Всуп. Ст. Н. Михальской; Примеч. Е. Ланна; Ил. Г. Берштейна. – М.: Правда, 1989.- 432 с., ил.

«Жизнь и приключения Николаса Никльби» (1838) известного английского писателя Ч. Диккенса (1812 - 1870) – история скитаний героя. Трудная судьба выпала на долю Николаса и его семьи. Но справедливость торжествует: члены семейства Никльби получают принадлежащее им имущество и деньги, герой обретает личное счастье, достигает благополучия благодаря своим высоким моральным качествам.