Наші блоги

Ми в Internet

DW

Книжковий хіт-парад

Краєзнавча сторінка

Статистика відвідань

Перегляди статей
3062457


Книжкова поличка: «У світі творчості» (220 років від дня народження В.Гюго)

 

Віктор Гюго увійшов в історію як великий письменник-романтик, гордість французької культури, гуманіст, захисник знедолених, поборник добра і справедливості. Читачі усього світу знають його романи, які зображують яскраві картини народного життя.

Він народився 26 лютого 1802 року в Безансоні (Франція). Він був сином наполеонівського генерала, родом з буржуазної сім'ї. У підлітковому віці були написані перші твори.

У двадцять років Гюго надрукував перші вірші, Незабаром Гюго зайняв своє місце серед висхідних зірок свого часу: де Віньї, Нодье, Готьє і Ламартіна.

У наступні роки з-під пера Гюго безперервним потоком ринули вірші, драми і романи. «Собор Паризької Богоматері», створений поспіхом в останню хвилину у відповідності з контрактом, укладеним з видавцем, побачив світ у 1831 році. Шана і слава супроводжували його. У 1841 році Гюго обрано членом Французької академії, а в 1845 році він став пером королівства. Гюго мав талант відображати настрій більшості французів. Помер видатний письменник Віктор Гюго 22 травня 1885 року в Парижі і був похований в Пантеоні.

У відділі абонементу Чернігівської обласної бібліотеки для юнацтва до 220-річчя від дня народження експонується книжкова поличка «У світі творчості». Літературна спадщина Віктора Гюго багатогранна й розмаїта: він великий поет, прозаїк, драматург, до того ж літературний критик і темпераментний публіцист. Чудовий майстер художнього слова, він, проте, ніколи не замикався в сфері літературно-художніх інтересів, його творчість постійно лишалася відкритою «бурям віку», нагальним проблемам суспільного і політичного життя. До Вашої уваги два розділи. У першому розділі "У світі творчості" - найвідоміші твори Гюго, у другому, "Про Гюго" -  дослідження різних авторів про його життя.

 

 Розділ 1. "У світі творчості"

 

Гюго В. Собор Паризької Богоматері : роман / Віктор Гюго. – Харків : Фоліо, 2007. – 511 с.

Блискучий історичний роман - класика французької і світової літератури. Автор майстерно зображує середньовічний Париж з його сірими, плутаними вуличками, з його жорстоким норовом. Твір наповнений емоціями, стражданнями й вірою, таємницями й символами. Ця книга про кохання трьох чоловіків до однієї жінки. Та кохання це різне: в когось чисте, в когось божевільне, в когось недовговічне. І, безперечно, головним персонажем роману є Собор Паризької Богоматері. Всі події пов’язані з цією непохитною спорудою, це жива істота, що вершить і долі головних героїв.

 

 

 

 

 

 

Гюго В. Девяносто третий год. Роман.-М.: Правда, 1988.- 400 с. 

Это последнее крупное произведение писателя. Автор рассказывает о событиях Великой французской революции 1793 года, показывает, что истинными патриотами были представители революционного народа.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Гюго В. Человек, который смеется.- М.: Правда, 1985.- 480 с.

В романе «Человек, который смеется» писатель прослеживает судьбу своего героя Гуинплена, в детстве украденного и изуродованного бандитами и прошедшего путь от ярмарочного актера до места лорда в парламенте.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Гюго В. Отверженные. Роман.- М.: Правда, 1988.- 733с.

Знаменитый роман-эпопея Виктора Гюго о жизни людей, отвергнутых обществом. Среди «отверженных» – Жан Вальжан, осужденный на двадцать лет каторги за то, что украл хлеб для своей голодающей семьи, маленькая Козетта, превратившаяся в очаровательную девушку, жизнерадостный уличный сорванец Гаврош. Противостояние криминального мира Парижа и полиции, споры политических партий и бои на баррикадах, монастырские законы и церковная система – блистательная картина французского общества начала XIX века.

 

 

 

 

 

 

 

Гюго В. Стихотворения.- М.: Дет. литература, 1990.- 223 с.

Избранные стихи поэта, драматурга и романиста. Завітайте до нашої бібліотеки та згадайте чудові твори великого майстра!

 

 

 

 

 

 

Розділ 2. "Про Гюго"

 

 

Иванов Г.В., Калюжная Л.С. 100 великих писателей / Иванов Г.В., Калюжная Л.С. - М.: Вече, 2007. - 212-215 с.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Меженко Ю. С. 60 знаменитых писателей: Судьба и творчество. - Донецк: ООО ПКФ «БАО», 2006.- 124-218 с.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Усі зарубіжні письменники.- Харків: ТОРСІНГ ПЛЮС, 2009.- 208-213 с.