Наші блоги

Ми в Internet

DW

Книжковий хіт-парад

Краєзнавча сторінка

Статистика відвідань

Перегляди статей
3100361


Виставка-розвага "Читання для задоволення"

 

У світі ґаджетів та повсюдних екранів дуже легко забути про насолоду від неспішного читання книжок. Тому фахівці відділу абонементу Чернігівської обласної бібліотеки для юнацтва нагадують: книги дуже корисно читати!

До речі, науково доведено, що наш мозок полюбляє цей процес.

Скільки приємних емоцій можна отримати від читання хорошої та красивої книги! Виробляються ендорфіни, дофаміни та інші гормони радості, а рівень тривожності падає аж до 70 %, а це покращує самопочуття і якість сну. 

На думку вчених, читання є одним з найскладніших завдань для мозку. А чим складніші завдання ми перед ним ставимо, то менше відпочинку він має, а отже – то ліпші наші розумові здібності й пам’ять. 

Зокрема, вчені з’ясували, що під час читання активізуються одразу 17 ділянок головного мозку! Щоразу, коли ви читаєте, створюються нові синапси, які дозволяють зберігати більше спогадів, а отже, підтримувати гостроту пам’яті. А як інакше ви би запам’ятали стільки героїв, їхні імена та риси, а також перебіг сюжету та інші деталі книжки. Тож приємним бонусом є розвиток аналітичних здібностей.

З 10 січня у відділі абонемента Чернігівської обласної бібліотеки для юнацтва експонується виставка-розвага « Читання для задоволення». Тут представлена література сучасних українських та зарубіжних авторів, а також література для молоді і підлітків. Шанувальники Книги мають можливість познайомитись з новими творами Братів Капранових, Наталії Гуменюк, Володимира Лиса, Джоджо Мойєс, Барбари Космовської, Анни Лачиної, тощо.

Тож завітайте до Чернігівської обласної бібліотеки для юнацтва, оберіть книгу для душі та читайте з задоволенням та насолодою! Чекаємо на Вас, нам є що Вам запропонувати!