Наші блоги

Ми в Internet

DW

Книжковий хіт-парад

Краєзнавча сторінка

Статистика відвідань

Перегляди статей
3100417


Етноколаж «Чарівні традиції українок»

 

Зимові свята… Їх і справді чимало: Різдво, Новий рік,Водохреща, Маланка. І кожне має свої звичаї та обряди. Деякі з'явилися ще в прадавні часи, інші – трохи пізніше, під впливом християнства.

Але багато віків невід’ємною частиною зимових свят були вечорниці - надзвичайно цікава традиція нашого народу. Молодь збиралась, щоб разом весело (і з користю) відпочити. Дівчата пряли, шили (готували своє придане), співали пісень і пильно придивлялись до парубків. А ті і раді показати себе з кращого боку - розважити дотепними розповідями, жартами або (найчастіше) просто позалицятися до дівчат. І все це дійство щедро приправлене піснями, танцями та живою музикою.

 Період різдвяних свят — Святки — вважається найкращим часом для ворожіння, у всякому разі, так вважали наші предки.

 Взагалі, народні обряди наших українок настільки пронизані чарами, що немає сумніву – наші предки справді володіли унікальними Вміннями та Знаннями! І, знайомлячись з ними розумієш, яку унікальну роль відігравала жінка в українській громаді! І завжди, особливо на Святки, дівчата та молоді жінки любили погадати.

Способів для цього існує величезна кількість. Найчастіше ворожіння стосувалися їх судженого. Кожна хотіла дізнатися коли вона його зустріне, як його будуть кликати і як він буде виглядати. Але це не значить, що хлопці теж не хотіли дізнатись про свою долю. Ворожили й вони.

5 і 6 січня бібліотекарі читальної зали, натхненні книгою Лади Лузіної «ЧАРІВНІ ТРАДИЦІЇ УКРАЇНОК», пропонували всім бажаючим ворожіння на сучасний лад.

Бо справді, чому б не наслідувати приклад прабабусь, та й перевірити, що рік наступний вам готує, а раптом і здійсниться?