Наші блоги

Ми в Internet

DW

Книжковий хіт-парад

Краєзнавча сторінка

Статистика відвідань

Перегляди статей
3100317


Виставка-подорож "Мандруємо Україною" Батурин

 

Місто Батурин, що на Чернігівщині, є найяскравішою пам'яткою козацької доби, оскільки довгий час місто було резиденцією гетьманів Лівобережної України, зокрема Івана Мазепи, Пилипа Орлика і Кирила Розумовського. Триповерховий палац останнього гетьмана України Кирила Розумовського, побудований у 1799–1803 роках архітектором Чарльзом Камероном. Довгий час палац був у занедбаному стані, проте у 2003-2008 роках його реставрували і він набув свого теперішнього вигляду. У палаці налічується 55 кімнат, але тільки деякі з них відкриті для відвідувачів.

Любителі прогулянок та природних парків вподобають у Батурині Кочубеївський парк – унікальну пам'ятку садово–паркового мистецтва XVII ст. Парк був створений генеральним суддею Василем Кочубеєм на базі природної діброви. На 10 гектарах парку налічується більше 30 видів дерев та чагарників. Будинок Кочубея, побудований в другій половині XVII століття, теж зберігся до наших днів. Це єдина споруда в Батурині часів гетьманів Дем'яна Многогрішного, Івана Самойловича та Івана Мазепи. Зараз у будинку Кочубея знаходиться краєзнавчий музей. У експозиції музею слід виділити листування гетьмана Івана Мазепи зі своєю хрещеницею Мотрею, донькою Кочубея, яку називають його коханкою.

Ще одна пам'ятка архітектури в Батурині, Воскресенська церква, була побудована у 1803 році, одночасно з палацом Розумовського. Церкву побудували на місці зруйнованого мазепинського Троїцького собору, і, за легендою, вона була побудована з цегли розібраної вежі Мазепи. Розумовський помер у рік завершення будівництва храму, і, згідно з заповітом гетьмана, він був похований у склепі на території Воскресенської церкви. Це одне з небагатьох поховань українських гетьманів, яке збереглося до наших днів.

Цитадель Батуринської фортеці - це відтворення козацької фортеці, з гетьманським будинком в центрі. Фортеця повністю дерев'яна, оскільки у 17-18 столітті артилерія досягнула таких висот, що руйнувала будь-які замки, тому звичайне дерево, обмазане глиною, давало рикошет від ядер і бомб артилерії. З оглядового майданчика на в'їзній вежі Цитаделі на висоті 29 метрів відкривається неперевершений краєвид на заплаву ріки Сейм.

У десяти кілометрах від Батурина, у селі Осіч, знаходиться діючий Миколаївський Крупицький жіночий монастир. Історія монастиря сягає ще домонгольського періоду, а за часів, коли Батурин був столицею гетьманщини, монастир був одним з релігійних центрів всієї Лівобережної України. Завітайте до відділу абонемента Чернігівської обласної бібліотеки для юнацтва після закінчення карантину!

Щоб подивитися відеопрезентацію, натисніть 

ТУТ