Наші блоги

Ми в Internet

DW

Книжковий хіт-парад

Краєзнавча сторінка

Статистика відвідань

Перегляди статей
3100352


Хустка - оберіг жіночої краси

 

7 грудня відзначають День Української Хустки.

Хустка — жіночний аксесуар, який є символом багатовікових традицій українського народу та має свою власну історію. Українки повертаються до прадавніх трендів. Дедалі частіше на вулицях міст можна побачити жінок, дівчат одягнених у колоритні хустки, які носили колись наші бабусі та прабабусі.

Сьогодні – це модний аксесуар. Українська хустка ― це не лише головний убір жінки, але й важлива сімейна реліквія, яку передавали з покоління в покоління. Це давній символ жіночої душі, кохання та вірності.Якими ж були хустки в давнину? Яке вони мають значення в житті українського жіноцтва?

 

Пропонуємо переглянути бібліотечні цікаві видання, присвячені історії та традиціям української хустки.

 

Косміна, О. Традиційне вбрання українців [Текст]. Т.1 : Лісостеп. Степ / О. Косміна. - Київ : Балтія-Друк, 2008. - 160с : іл.

 

Сучасному читачеві буде цікаво дізнатися, що носили наші бабусі й дідусі, яких канонів краси вони дотримувалися. Ілюстративна добірка видання представляє деталі вбрання та аксесуари автентичного одягу Лісостепу Укладачем і автором проекту "Традиційне вбрання українців" є відомий етнолог Оксана Юліївна Косміна.

 

 

 

 

Косміна, О. Традиційне вбрання українців [Текст]. Т.2 Полісся. Карпати : Лісостеп. Степ / О. Косміна. - Київ : Балтія-Друк, 2008. - 160с : іл.

 

Книга продовжує знайомити читача з українським народним одягом і присвячена регіонам Полісся та Карпати. Читач вперше матиме змогу детально ознайомитись з елементами народних строїв, головними уборами, взуттям, прикрасами, аксесуарами, оцінити колористику вбрання та багатство декору.

 

 

 

 

Косміна О. Українське народне вбрання = Ukrainian folk costume = Украинская народная одежда [Текст]/ Оксана Юліївна Косміна ; гол. ред. Віргініюс Строля ; відп. ред. Олена Кір’ятська. – Київ : Балтія Друк, 2017. – 62, [1] с. : кол. фот.

Укладач і автор проекту – відомий етнолог Оксана Юліївна Косміна – у популярній і захопливій формі веде розповідь про традиції українського костюму. Книга видається українською мовою, проте містить розгорнуте резюме англійською мовою, що дозволяє розширити читацьку аудиторію і залучили до ознайомлення з вітчизняною культурою широке коло іноземних читачів."

 

 

 

 

Стельмащук, Галина Григорівна. Українське народне вбрання / Галина Григорівна Стельмащук, Львів. нац. акад. мистецтв; ред. І. В. Костюк.– Львів : Література та мистецтво, 2019.– 255 с. : іл.

 

На джерельному і фактологічному матеріалі представлено шлях формування і побутування українського традиційного вбрання від найдавніших часів до початку XX ст. Розглянуто комплекси вбрання усіх етнографічних регіонів України. Вперше подано коротку характеристику вбрання української еліти, міщан і робітників.

 

 

 

 

 

Васіна, Зінаїда Українське народне вбрання [Текст] :/ Зінаїда Васіна. - К. : Мистецтво, 2020Опис: 72 с. : іл.

 

У книзі в яскравих образах відома українська художниця й дослідниця Зінаїда Васіна відтворила автентику українського вбрання представників всіх верств населення, виявила характерні особливості крою костюмів, їх оздоблення й декорування. Акцентуючи увагу на розмаїтті, красі та практичності одягу, яке увібрало в себе багатотисячолітні тенденції культури пращурів, авторка підкреслює унікальність феномену духовної й матеріальної спадщини на теренах України. Книга стане для читача, перш за все для підростаючого покоління, невичерпним джерелом пізнання глибини й краси української культури.

 

 

 

 

 

 

Ніколаєва, Т. О. Український костюм. Надія на ренесанс [Текст] / Т. О. Ніколаєва. - Київ : Дніпро, 2005. - 320с.

Книга «Український костюм» — перше в Україні систематизоване видання, в якому на матеріалі історико-художніх реконструкцій простежується процес формування високохудожніх комплексів національного костюма українців, взаємодії на різних етапах з культурами інших народів. У праці використана значна кількість джерел з археології, іконографії, етнографії, образотворчого мистецтва, що дозволило наочно розкрити історичну та художню цілісність українського костюма, його значення для національної та світової культури.

 

 

 

 

 

Ніколаєва, Т. О. Історія українського костюма [Текст] / Т. О. Ніколаєва. - Київ : Либiдь, 1996. - 176с. : iл.

Висвітлюються витоки традиційного українського костюма, його багатовікова історія, тісно пов'язана з процесом розвитку української спільноти. Представлене широке розмаїття народного вбрання відповідно до історико-етнографічних регіонів України, детально розглядаються його численні компоненти та прийоми оздоблення.

Для викладачів, науковців, студентів, мистецтвознавців, модельєрів, усіх, хто цікавиться українською культурою.

 

 

 

 

Ми захоплюємося, поважаємо та пропагуємо наші українські традиції. Ось чому День української хустки – це не просто ще одне свято в календарі, а важливий внесок у збереження та популяризацію нашого національного надбання. І не має значення вишита хустка чи в’язана, монотонна чи різнобарвна, головне – щоб жінка в ній почувала себе красивою!

Шануймо українську хустку і в будні, і в свята!