Наші блоги

Ми в Internet

DW

Книжковий хіт-парад

Краєзнавча сторінка

Статистика відвідань

Перегляди статей
3167939


Книжковий спіддейтінг Дорж Бату "Франческа,повелителька траєкторій"

 

До яких тільки "топів" не входить книга Дорж Бату "Франческа,повелителька траєкторій" Недолуга, смішна і просто РЖАЧНА дівчина з Сицилії Франческа - новий кумир тисяч українських читачів.

«Франческа. Повелителька траєкторій» — дебютний роман українського письменника бурятсько-монгольского походження Доржа Бату. Роман розповідає про пригоди аерокосмічного оператора НАСА Франчески, яка знаходить час для курйозів та веселощів навіть на найвідповідальнішій роботі космічного оператора.

Кумедні історії, які постійно відбуваються з його запальною та інфантильною колегою, Дорж Бату почав записувати просто тому, що шкода було забувати такі смішні оказії.

 

А згодом їх набралося стільки, що матеріалу б вистачило на книгу. Та ще й не одну - після шаленого успіху "Повелительки траєкторій" Бату написав продовження - "Франческа. Володарка офіцерського жетона".

Читання обох книг справляє таке враження, ніби дивишся улюблений серіал, з якого не хочеться "виринати" у реальний світ. За сюжетом, жарти постійно супроводжуються описом того, як живеться науковцям та співробітникам аерокосмічної промисловості у Сполучених Штатах. У минулому Андрій Васильєв працював ведучим новин і готував репортажі з гарячих точок. А сьогодні він — оператор корекції траєкторій Центру керування польотами Національного управління з аеронавтики та досліджень космічного простору США.

Герої його книжки, працівники НАСА, відповідають за траєкторії і орієнтацію сателітів, а також за підведення космічних кораблів на підхідні орбіти до міжнародних космічних станцій. У часі космічних робочих буднів з Доржем, його напарницею Франческою, полковником Вескоттом, Сарою, професором Расселом та іншими постійно трапляються кумедні та незвичайні історії.

Найчастіше у різні халепи потрап­ляє сицилійка Франческа. Усе, до чого вона торкається, вибухає, горить і розбивається... А космос близько. Це чудова книга, яка підходить, як підліткам, так і дорослим, навіть літнім людям. Навіть, якщо ви не дуже любите фізику, математику(одним словом точні науки) - ця книга докорінно змінить вашу думку. Веселі, смішні, а іноді й ,,безбашені" - саме такі пригоди чекають запальні італійку Франческу та українця Доржа Бату.

Там ми маємо змогу більше дізнатися про італійські, американські та українські звичаї. Сміх, сарказм, іронія....все це створює атмосферу домашнього затишку, тому, якось дивно, коли є цілі глави по історію космічних технологій. Але це аж ніяк не псує книгу. В ній відчувається рука справжнього майстра, адже саме Дорж_Бату був журналістом, а іноді навіть вів прямий репортаж.

"Франческа" - це збірка життєвих ситуацій та історій одного "простого" коллективу відділу корекції траєкторій НАСА. Колектив невеличкий, але ж який: - сам автор Дорж_Бату, "бурят-монгол, що пише українською, а живе в США, сходознавець, що був раніше журналістом, а тепер працює в НАСА.

Гуманітарій, що працює з цифрами.Холерик, що вважає себе флегматиком". Ну хіба не цікава особистість? - Франческа, 25-ти річна геніальна математикиня, норовлива італійка...і ходяча катастрофа. Правильно розпочати робочий тиждень для Франчески - це створити хаос, а для Доржа (він же Джорджіо) цей хаос виправити та повернути все в нормальний стан.

Книга також і пізнавальна. Тут ви дізнаєтесь про таке:

- чому не можна вживати алкоголь на МКС?

- як космонавти ходять в туалет?

- чи можна зайнятись коханням в космосі?

- скільки космічного сміття кружляє над нашою планетою?

Станом на 2021 рік письменник видав чотири романи, які стали бестселерами в Україні. "Франческа.

Повелителька траєкторій " побачив світ у 2018.

Дуже мила і добра книга, про дружні стосунки, про робочі форсмажори, про цікавезні факти. Відчуття після прочитання найгарніші)))

Я закохалась в цю книгу! Приходь до бібліотеки ,закохайся і ти!

ВІДЕО МОЖНА ПЕРЕГЛЯНУТИ ТУТ