Наші блоги

Ми в Internet

DW

Книжковий хіт-парад

Краєзнавча сторінка

Статистика відвідань

Перегляди статей
3100371


Відео-букфлеш "Сто_слів_про_книгу" Маркус Зузак "Крадійка книжок"

 

Як же буває добре почитати хорошу художню книгу, засновану на реальних історичних подіях...

До вашої уваги «100 слів про книгу» австралійського письменника Маркуса Зузака «Крадійка книжок». У присвяті написано : «» - це імена батьків автора, які емігрували у 1950-х роках з Німеччини та Австрії. Сам Маркус Зузак хоч і ніколи не бачив війни, проте він неодоразово переживав ті події, слухаючи розповіді своїх батьків. Це були розповіді про дитинство під владою фюрера, коли відбувалася наруга над людяністю, честю та гідністю.

Цей роман ламає літературні стереотипи про війну і дуже атмосферний. Прийнято вважати, що книга розрахована перш за все на підлітків, проте в Австралії цей твір відносять до розряду дорослої літератури.

Оповідачем є Смерть, яка вважає що може бути оптимістичною. Проте не очікуйте від неї на чорний гумор, швидше це буде трішки іронії та опис професійної рутини. В цій книзі Смерть забирає душі педантичних німців, хоча сама є трішки бунтаркою.

Герої «Крадійки книжок» не благородні бійці, не видатні особистості, а звичайні прості люди. Вони переживають бомбардування Мюнхена, голод, втрату близьких, полювання на євреїв. Проте про жахи війни Смерть розповідає відсторонено.

Щодо головної героїні, 9 річної дівчинки Лізель, то любляча матір, задля порятунку віддала доньку у прийомну родину. Першу свою книгу дівчинка вкрала у снігу, а другу – у вогню. Деякі книжки їй дали. Що отримала Лізель, крадучи книжки? Це - можливість навчитися грамоти, отримати освіту; можливість доторкнутися до культури; вберегти розум і серце від нестерпної реальності яка багатьох перетворює на політичних зомбі. А ще любов до книжок врятувала дівчинці життя у той момент, коли міцні цегляні стіни навколо стали м’якими й текучими. «Крадійка книжок» - швидше про виживання, аніж про крадіжки. Про сімейні цінності, про дитинство, про страх та радість, про щоденний вибір, про те маленьке і водночас велике, що здатне подарувати щастя людині.

Ця книга цікава не тільки сюжетом, але і мовою написання, майстерною грою слів, що не дивно, адже Маркус Зузак викладач англійської мови. Слово може врятувати світ. Правильно підібране, воно може примусити вперту дротяну жінку прийти до тями і сховатися у бомбосховище. Слова, зібрані в книжки, можуть примусити молодого єврея не померти в старому підвалі.

Якщо вам треба підживити віру в людей, у власні сили – візьміть цю книгу після карантину у відділі абонементу Чернігівської обласної бібліотеки для юнацтва.

Відео можна подивитися, натиснувши ТУТ