Наші блоги

Ми в Internet

DW

Книжковий хіт-парад

Краєзнавча сторінка

Статистика відвідань

Перегляди статей
3167955


Книжкова поличка "Лицар честі і краси" - до 150-річчя від дня народження Н. М. Вороного

 

Микола Кіндратович Вороний народився 6 грудня 1871 року в родині ремісника.

Навчався в Харківському, пізніше в Ростовському реальному училищі, звідти його виключено за зв'язки з народниками: читав та поширював заборонену літературу.Три роки перебував під наглядом поліції із забороною вступати до вищих навчальних закладів Російської імперії. Продовжив навчання у Віденському і Львівському університетах (філософський факультет).

У Львові познайомився з Іваном Франком. Працював бібліотекарем і коректором Наукового товариства імені Шевченка, режисером театру "Руська бесіда", в редакції журналу "Життє і слово". Допомогав Івану Франку у виданні газети "Громадський голос" і "Радикал", був неофіційним редактором журналу "Зоря".

Микола Вороний відомий як український письменник, перекладач, театральний режисер, актор, громадсько-політичний діяч, театрознавець. Один із засновників Української Центральної Ради. Один із засновників і режисерів Національного театру.

Був одружений з донькою Миколи Вербицького Вірою. Батько поета Марка Вороного.

Відділ абонементу ЧОБЮ представив книжкову поличку "Лицар честі і краси" до 150-річчя від дня народження Миколи Вороного.

Перші поетичні твори написав ще навчаючись у Харківському реальному училищі. Поетичні збірки Миколи Вороного: Ліричні поезії (1911) В сяйві мрій (1913) Євшан-зілля (1917) За Україну! (1921)

Микола Вороний - автор низки літературознавчих статей, театральних рецензій. У його спадщині значне місце посідають переклади й переспіви з інших літератур.

Відомо що 1934-го Микола Вороного заарештовано як польського шпигуна. Деякий час перебував у Воронежі, потім його вислали на Одещину. 7 червня 1938 року розстріляний з групою селян за вироком особливої трійки УНКВС Одеської області. 10 листопада 1957 року ухвалою президії Кіровоградського обласного суду Миколу Вороного реабілітовано. Архів Вороного зберігається в інституті літератури імені Т. Г. Шевченка НАН України.

Після закінчення карантинних обмежень запрошуємо до ЧОБЮ познайомитись з творчістю Миколи Вороного, яка актуальна і сьогодні. відеопрезентацію можна переглянути ТУТ