Наші блоги

Ми в Internet

DW

Книжковий хіт-парад

Краєзнавча сторінка

Статистика відвідань

Перегляди статей
3167866


STUDENTS DAY від #ЧОБЮ: віртуальна виставка

 

Студентські роки одні із найкращих років нашого життя, чи не так? Обрана, омріяна чи не дуже, спеціальність, романтика пар та навчання, сесії, державних екзаменів. Період свободи самовираження, та самостійності; пошук себе та свого призначення. Пора експериментів, досліджень. Зрештою, студентське життя — це і про ностальгію (особливо, якщо університет залишився далеко позаду).

Який він сучасний студент,який живе поруч з нами в епоху короновірусу?

Вони різні. Вони вчаться і працюють. Закохуються і мріють. Вони амбітні і вразливі. Танцюють,займаються спортом, люблять адреналін .

Хто вони- майбутні лікарі, вчителі,програмісти,вчені, дизайнери? Діти чи дорослі люди? Дуже розумні чи нерозважливі? Яке воно- студентське життя сьогодні?

 

Художні книги про студентів наповнені різноманітними пригодами, курйозами, викликами, випробуваннями. Ба навіть, певною містикою, куди ж без цього. Особливо, якщо мова йде про студентські гуртожитки, у яких вирує власне життя за окремими правилами.

«Гелтер Скелтер» Олександр Завара яскравий цьому приклад.

Психологічний трилер з елементами горору про звичайний гуртожиток і типових студентів, у котрих одного разу щось пішло не так. Вірші про студентство — чи не окремий вид мистецтва. Саме цей період вільності та свободи чи не найпродуктивніший у плані творчого пошуку та самореалізації. На жаль, часто студентська поезія залишається втаємничена: між невеличкою групкою людей, студентськими виданнями чи комодами. Але не варто забувати, що відомі сучасні поети колись також були студентами. І у багатьох точно знайдеться декілька рядків про цей період. У Юрія_Андруховача так точно. Погортайте його збірку Листи в Україну", і ви знайдете там два вірша, які пов'язані з студентством.

«Архаровці» Василь_Калита

Книжка львівського письменника, складається з 34 оповідань про студентське життя. Чотири головні герої, студенти Франкового університету, незмінні, але у кожному розділі розкривається певна проблема сучасності. У творі все студентське, навіть мова персонажів. Хлопці, як і всі студенти, складають екзамени, закохуються, спілкуються за чаркою, по-різному розважаються і приколюються. Саме через приколи архаровців в оповіданнях ведеться висміювання сучасної молодіжної моди. Коли більшість їхніх колег сліпо наслідують масу, слухаючи безглузді пісні і дивлячись низькопробний голлівудський кінематограф, відвідуючи дискотеки, харчуючись фаст-фудом, ставлячи фінансове збагачення вище за розвиток особистості, друзі залишаються при здоровому глузді і роблять те, що цікаво в першу чергу їм самим.

Велику увагу герої приділяють розвитку своїх здібностей, зокрема інтелектуальних, і зовсім не соромляться цього перед іншими.

Олена_Тараріна — сертифікований арт- терапевт, бізнес-тренер, коуч. Практичний психолог вищої категорії, кандидат педагогічних наук. Автор книг, метафоричних карт.

Книга «Бути собою» — це знання, які захищають. Книжка допоможе підліткам отримати детальну карту вирішення багатьох проблемних ситуацій, подивитися на себе зі сторони та зробити правильні дії.

Переглянути відео можна тут

Вітаємо всю студентську молодь зі святом і чекаємо вас в нашій бібліотеці!