Наші блоги

Ми в Internet

DW

Книжковий хіт-парад

Краєзнавча сторінка

Статистика відвідань

Перегляди статей
3062518


Книжкова виставка "Козацькій славі жити у віках"

 

Воїне, лицарю славний

Ти зброю тримаєш в руках,

Щоб на нашу країну-державу

Злий не позарився враг.

Будь мужній і будь достойний

Ти слави своїх батьків,

Відважний вкраїнський воїне,

Нащадку славних козаків!

Не знайдеться в Україні людини, яка б не знала про козаків. Про них складено безліч творів, книжок і фільмів. Про козацький рід співається у нашому державному гімні. Козацтво-це втілення прагнення нашого народу на самовираження та національний суверенітет. У глибині душі кожного українця живе козак: воїн, який нічого не боїться і за рідну землю без роздумів віддасть своє життя. Образ сміливого парубка, котрий захищає честь та волю нашого народу, міцно закарбувався у пам'яті поколінь.

У відділі абонементу Чернігівської обласної бібліотеки для юнацтва багато книжок про козаків, історію козацтва, гетьманів України, їх особисте життя. Дуже цікаво написано про все це у творах українських письменників.

Історію нашої країни неможливо уявити собі без Гетьманщини – періоду, коли уособленням і гарантом влади в Україні був гетьман. Про все це дуже цікаво написала Анна Градова в своїй книзі «Гетьмани України. Історія про славу, мудрість і відвагу». У книзі вона зібрала біографії керманичів України – гетьманів, чия посада протягом кількох століть була прагненням непереможного нашого народу до волі й державної самостійності. Книга про славу і зраду, мудрість і підлість, відвагу і слабкість та крізь призму століть вдивляймося в сьогодення.

Роман видатного сучасного творця української історичної прози Романа Іваничука «Журавлиний крик». У «Журавлиному крику» автор охопив великий проміжок часу: від повстання під проводом Пугачова аж до приходу на престол Олександра І. Вражає масштабність розмаху думки автора. Читач переноситься від простих селян до царського двору, з Росії, Соловків у революційну Францію. Вражає пізнання історії того часу. Іваничук в даному творі спромогається звести Катерину ІІ, Потьомкіна, Орлових, Суворова, українських козаків, представників тогочасної української, російської і навіть французької інтелігенцій, простих селян та спудеїв; представників духовенства. Перед читачем постає панорама життя тогочасної Російської Імперії і частково Франції, а також масштабні картини битв, заворушень, торжеств. Вражає глибина пізнання автором історії того часу. У творі ведуться дві основні сюжетні лінії: Петра Калнишевського – останнього отамана Запорізької Січі та Петра Любимського – юного інтелігента і вигнанця з батьківщини.

Роман «Між двох орлів» Ярослава Дегтяренко – зріє повстання проти гетьмана Івана Виговського. Московський цар Олексій отримує донос від кошового Барабаша із проханням дозволити козакам обрати нового гетьмана. Розбрат і міжусобиці на руку цареві. Він хоче використати запорожців для боротьби із Річчю Посполитою. Молодий козак Демко Гориченко дізнається про зраду Пушкаря та Барабаша й вирушає до Чигирина, щоб попередити гетьмана. Далеко від дому він дізнається, що його родину вбили, а хату спалили. Помста — усе, що залишається у хороброго Демка. І ще — кохання до красуні Наді, вихованки підступного Пушкаря… Між обов’язком та почуттями, між коханням та ненавистю, між двох орлів — яким буде вибір?..

Заборонений плід завжди солодкий. Як і заборонене кохання. Зажадати чоловіка власної сестри… Чи ж могла уявити Феодося Тодорович, що її серце охопить така пристрасть до красеня-сотника? І що власна сестра стане перешкодою на її шляху. Мирослава не хотіла поступатися своїм коханням. Але й Феодося не збиралася відступати. Того дня, на скелі, її пальці сталевим намистом зімкнулися на шиї сестри. Мирослава пообіцяла, що жінки-нащадки Феодосії заплатять за її гріх. Минатимуть роки, змінятимуться епохи. А жінки з роду Тодоровичів будуть приходити на цю скелю, одна за одною, відчувши все, що відчула Мирослава…. Кому вдасться розірвати замкнене коло давнього прокляття? Про все це можна дізнатися прочитавши роман Дарини Гнатко «Скеля червоного сонця».

Імена Северина Наливайка, Богдана Хмельницького, Івана Мазепи відомі. А ким були найперші козаки? Звідкіля вони взялися? На ці запитання дає відповідь новий гостросюжетний історичний роман Володимира Рутківського «Джури козака Швайки»— сучасного українського дитячого письменника. Грицикові дивовижні герої та розумні ідеї, малий волхв Санько, що подорожував разом з Грициком, юний богатир Демко Дурна Сила, який не боявся нікого та нічого, крім діда Кібчика, його мама-велетка, що в бою була на рівні з козаками, невловимий козак Швайка зі своїм вірним вовком Барвінком, що кожного разу повертався до села з новим досягненням, і їхні численні друзі з честю виходять із найскладніших ситуацій. А небезпека чигає на кожному кроці, а, надто, коли ти зважився підняти шаблю на могутню татарську орду, а за твоєю спиною — майже нікого…

Іще дуже багато цікавих книжок є на полицях абонементу Чернігівської обласної бібліотеки для юнацтва. Запрошуємо до #АБ_ЧОБЮ переглянути виставку-екскурс " Козацькій славі жити у віках" та насолодитись читанням.