Наші блоги

Ми в Internet

DW

Книжковий хіт-парад

Краєзнавча сторінка

Статистика відвідань

Перегляди статей
3167910


Виставка –панорама « Від козака до сучасного захисника»

 

14 жовтня в Україні у день святої Покрови Пресвятої Богородиці водночас з Днем Українського козацтва відзначається і нещодавно запроваджене свято -День захисника і захисниць України.

Божа Матір вважалася покровителькою українського козацтва, а 14 жовтня був одним з найважливіших днів для козаків, коли вони проводили ради, де вибирали нового гетьмана або кошового отамана. Козаки настільки глибоко й щиро шанували образ Покрови Божої Матері, вірили у її силу й урочисто святкували цей день, що у народі закріпилася й друга назва свята – Козацька Покрова.

Найкращі традиції воїнів-русичів і козаків, січових стрільців і вояків УПА успадкували бійці сучасних Збройних сил України, які сьогодні відстоюють суверенітет України у війні з російським агресором.

 

Наразі Українська армія активно модернізується та відновлює українські військові традиції. Наше військо стало однією з найбоєздатніших армій Європи, маючи за плечима більше 7 років досвіду боїв російсько-української війни.

До Дня захисника і захисниць України і з метою виховання поваги до українських захисників, до історичного минулого своєї держави в читальному залі Чернігівської обласної бібліотеці для юнацтва підготовлено книжкову виставку - панораму « Від козака до сучасного захисника».

Експозиція містить видання, що розкривають сторінки історії героїчної боротьби захисників рідної землі від Козацької доби до наших днів, висвітлюють події новітньої історії та розповідають про сучасних героїв, які відстоюють свободу, честь, гідність нашої держави у зоні бойових дій на Сході країни.

Запрошуємо всіх охочих з 12.10.21 по 19.10.21 до читальної зали ознайомитися з матеріалами виставками!