Календар

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Наші блоги

Ми в Internet

DW

Книжковий хіт-парад

Краєзнавча сторінка

Статистика відвідань

Перегляди статей
2772670


Станіслав Лем – фантаст, який ненавидить фантастику

 

«Потрібно бути собою.

Завжди собою, нехай буде важко:

ніколи не приміряйте чужі долі.»

Станіслав Лем.

Польський письменник-фантаст Станіслав Лем – людина планетарного масштабу, тому навряд чи потребує особливого відрекомендування. Автору знаменитого «Соляріса», «Зоряних щоденників Ійона Тихого», «Кіберіади», «Астронавтів» 2021 виповнюється 100 років.

Станіслав Лем – автор близько 50 книжок наукової фантастики, він належить до найбільш читабельних польських письменників у світі. Його вплив на людські уми є просто колосальним: космонавти свідчать, що стали ними завдяки творам Станіслава Лема, під впливом цього письменника безліч майбутніх творців літератури взялися за перо.

До 100-річчя від дня народження письменника у відділі абонемента Чернігівської обласної бібліотеки для юнацтва, експонується книжкова поличка «Станіслав Лем – письменник, який ненавидить фантастику», на якій представлені твори автора.

Найвідоміший роман письменника – «Соляріс». Дія роману «Соляріс» відбувається в далекому майбутньому. Розповідь ведеться від першої особи — доктора психології Кріса Кельвіна, який прибув на станцію біля планети Соляріс, покритої океаном — своєрідною мислячою істотою, втім зовсім чужою для людського розуміння. Метою Кріса є вирішення проблем з психологічним станом членів експедиції. В романі представлено дві паралельні сюжетні лінії: перебування Кельвіна на дослідницькій станції «Соляріс» і документальне викладення історії відкриття та дослідження планети в формі знайомства Кельвіна з науковою бібліотекою на борту станції. Роман присвячено темі пошуку контакту з невідомим. Водночас, в романі піднято філософсько-етичні проблеми пізнання світу, антропоцентризму, людяності, та, власне, відповідальності за все, що робить людина, як на Землі, так і за її межами.

Всіх, хто бажає перечитати, або прочитати Станіслава Лема, запрошуємо до бібіліотеки.