Наші блоги

Ми в Internet

DW

Книжковий хіт-парад

Краєзнавча сторінка

Статистика відвідань

Перегляди статей
3062568


Година державності «ПРАПОР НАШОЇ КРАЇНИ МАЄ КОЛІР ЖОВТО- СИНІЙ»

 

Щороку, 23 серпня, напередодні Дня Незалежності України, ми всі разом святкуємо День Державного Прапора України. Його синьо - жовте полотнище було затверджене Верховною Радою 28 січня 1992 року.

В усі віки і в усіх народів державний прапор був однією з найвищих і шанованих святинь. Прапор символізував єдність земель і племен, консолідував міста і краї в державу, а духовно й історично близькі етноси – в націю. Під прапором воїни вирушали в похід, з прапором виступали на захист своєї батьківщини, прапор символізував стабільність держави й урочистість тих чи інших всенародних подій, свят, ритуалів.

 

Тому, з проголошенням незалежності України, національні символи – гімн, прапор і герб – стали на сторожі утвердження самостійності і суверенітету держави.

З нагоди свята Дня Державного Прапора України бібліотекарі відділу читального залу провели годину державності « ПРАПОР НАШОЇ КРАЇНИ МАЄ КОЛІР ЖОВТО- СИНІЙ» для вихованців Чернігівського центру соціально-психологічної реабілітації дітей .

Під час спілкування говорили про багатовікову історію нашої країни, про те , що кожен народ, виборюючи незалежність та розбудовуючи державу, обирає символи своєї єдності, сили, свободи та честі. Приємно було почути ,що вихованці закладу знають, як державну символіку нашої держави, так і народні символи.

А ще бібліотекар розповіла про Державний Прапор України, про його значення для всіх українців, зробила наголос на тому, що цей символ є для кожного з нас – історичним духом, нашою совістю, вічно живою пам’яттю про героїчне минуле нашої країни. Прапор- це гордість , слава і велич народу. То ж долучаймося до святкування, бо всі ми вірні Батьківщині, незалежності та цілісності нашої держави, любові до України. Адже бути українцем – значить пишатися своєю країною.

Сьогодні ми будуємо незалежну державу і духовно «повертаємось» у родину народів Європи, виконуючи заповітну мрію багатьох поколінь українських патріотів. Тільки почуття любові й глибокої гордості за Україну разом із твердою вірою в її світле та величне майбутнє, у святість цієї прекрасної землі дає кожному українцеві, незалежно від того, молодий він чи сивий, чи живе він в Україні, чи в інших краях, право стверджувати: це моя країна, мій народ, моя Україна!