Календар

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Наші блоги

Ми в Internet

DW

Книжковий хіт-парад

Краєзнавча сторінка

Статистика відвідань

Перегляди статей
2780216


#лабораторія_ОСВІТОРІЯ_від_ЧОБЮ Сонячна система

 

4 жовтня 1957 року в космос був запущений перший штучний супутник Землі, а 10 жовтня 1967 року набрав чинності Договір, який регулює діяльність держав в дослідженнях космічного простору.

З тих пір людство зробило чимало відкриттів і важливих кроків на шляху освоєння безповітряного простору за межами рідної планети. Всесвіт продовжує вабити нас своїми нескінченними глибинами і недосяжною красою, таємничістю і безмежжям.

Космос, який являє собою нескінченне поле з зірок, настільки великий, що треба було б 100000 років, щоб перетнути його зі швидкістю світла.

 

Крім нашої власної галактики, Чумацького Шляху, існує величезна кількість інших галактик… За межами нашої Сонячної системи лежить величезний простір,а наша зірка та її планети – лише крихітна його частина .

Та чи добре знаємо ми і їх? Про це докладніше…

Що таке Сонячна система?

Це - сукупність різних небесних тіл у космосі, існуючих в певних межах. У самому центрі Сонячної системи розташована середня за величиною і віком жовта зірка, яку ми називаємо Сонцем.

Навколо неї, вже близько п’яти мільярдів років, обертаються 8 планет, розміри яких варіюються від маленьких кам’яних світів до гігантів, що складаються з газу і льоду. Навколо таких планет обертається безліч місяців – супутників (їх 140), розміром від скелястих астероїдів до планет з власною атмосферою.

А ще – інші тіла що обертаються. Це - астероїди, комети, а також карликові планети...

До речі, ще п’ятнадцять років тому планет у Сонця було 9. Та, згідно рішення Міжнародного астрономічного союзу (МАС) від 24 серпня 2006, кількість планет було зменшено до 8 (Меркурій, Венера, Земля, Марс, Юпітер, Сатурн, Уран, Нептун).

Плутон, дев’яту планету, найдальшу від зірки, віднесено до класу карликових планет, разом з Церерою та Ерідою.

Чому?

Бо того ж дня для того, щоб назвати небесне тіло ПЛАНЕТОЮ, треба три умови.

Отже, планета це:

1) небесне тіло, що обертається навколо Сонця;

2) тіло, яке має достатню масу для підтримки приблизно кулястої форми;

3) тіло, що очистило простір поблизу своєї орбіти. Нажаль, третю умову Плутон не задовольнив.

Усі планети обертаються навколо Сонця в одному напрямку по орбітах, близьких до колових. Їх площини обертання майже співпадають. Середня швидкість руху планет по орбітах зростає з наближенням до Сонця.

А от швидкість обертання планет навколо своїх осей, хоч, в основному, і співпадає за напрямком, що збігається з напрямком обертання Сонця (виняток становлять лише Венера та Уран), НЕ слідує такій геометричній прогресії .

Вашій увазі анімація,порівняння обертання 8-ми планет і 2-х «більших» карликових планет нашої Сонячної системи(Плутона і Церери) , а саме: кута нахилу осі обертання та тривалості доби.

Автор відео - Вінницький планетарій.