Календар

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Наші блоги

Ми в Internet

DW

Книжковий хіт-парад

Краєзнавча сторінка

Статистика відвідань

Перегляди статей
2449743


Книжкова виставка "Золота полиця бібліотеки: вибір молоді"

 

 Золота полиця бібліотеки: вибір молоді

Книжкова виставка

Читання книг може бути дуже захоплюючим заняттям, якщо правильно підійти до вибору автора та твору. Є книги, які здатні змусити Вас забути про улюблений телесеріал і перегляд стрічки новин в Facebook. Вони захоплять Вас в невідомий світ з перших сторінок, поглинуть Вашу увагу без залишку.

Відділ абонемента Чернігівської обласної бібліотеки для юнацтва представляє книжкову виставку-рейтинг «Золота полиця бібліотеки: вибір молоді». Ця виставка для тих, хто хоче зайняти свій розум захоплюючими сюжетами та новими корисними знаннями. Ця виставка для молодих, активних, драйвових і креативних!

Кохання, зрада, сприйняття себе, інтриги, вбивства, дружба, родинні стосунки, пригоди, детективи – ця насичена добірка для Вас…

 

Відео про виставку Ви можете переглянути, перейшовши за посиланням: 

 

https://www.facebook.com/watch/?v=777998792999035&extid=riq51IMzzc5x8qJw

 

У першому розділі виставки «Книги для активних, драйвових, молодих» представлені популярні книжки та новинки підліткової літератури.

 

 

 

Пауш Р. Остання лекція / Рэнді Пауш, Джеффрі Заслоу; пер. З англ. О. Гладкого. – Х.: Віват, 2019. – 208 с.

Ренді Пауш був професором, викладав курси інформатики, взаємодії людини й комп’ютера та дизайну в Університеті Карнегі—Меллон. Його «Остання лекція» — це не просто сповідь і не банальний заклик цінувати час. Перш за все це послання дітям, напутнє слово поколінню, яке тільки-но починає свій шлях. На сторінках цієї книжки ви знайдете думки автора про радість, любов до життя, про чесність, порядність, вдячність, про роль мрій та цінності часу. Це істини, яких треба навчати дітей і про які не варто забувати дорослим. Ренді Пауш сказав: «Я намагався вмістити себе в пляшку, яку одного дня хвиля приб’є до берега для моїх дітей. Якби я був художником, то написав би для них картину. Якби музикантом, то склав би музику. Але я лектор. Тому я прочитав лекцію…»

 

 

 

 

 

 

 

 

Юлія Смаль. Як я була ботом. – Київ, Видавничий дім «КОМОРА», 2019. – 152 с.

Авторка, якій довелося побувати ботом, розповідає про свій досвід та про те, як влаштовані наші інтернет-хащі. Вона ділиться міркуваннями про вірусну рекламу та природу холіварів, про інтернет-шахраїв та різницю між ботами, тролями і хейтерами, про інформаційну гігієну та збереження здорового глузду в умовах суцільного інформаційного шуму. І, врешті, про те, як соцмережеві паразити впливають на наші реалії.

 

 

 

 

 

 

 

 Перельман Я. І. Фізика на кожному кроці / Я. І. Перельман ; пер. З рос. В.О. Тадеєва ; за ред.. В. О. Тадеєва. – Тернопіль: Навчальна книга – Богдан, 2018. – 360 с.іл. – Серія «Класики популяризації науки».

За задумом автора, ця книга мала відкривати серію раніше написаних ним науково-популярних книг з фізики, а тому адресувалася для найменш підготовлених читачів. Автор уважав, що приступати до систематичного вивчення фізики можна лише тоді, коли буде накопичений достатній масив спостережень за фізичними явищами у навколишній природі та побуті. У цьому й полягає призначення книги. У ній міститься велика кількість захопливих розповідей про різноманітні фізичні явища, а також описуються найпростіші досліди, які читач може виконати власноруч із використанням підручних засобів. Підвищенню інтересу до предмета сприятиме притаманна автору неповторна белетристична форма розповідей, багатий ілюстративний матеріал, а також екскурси в історію наукових відкриттів, що супроводжуються цитуванням класиків науки, учасників та свідків видатних експериментів. Книга буде корисною не тільки «для юних фізиків», як коротко характеризував її призначення сам автор, а й для всіх, хто з допитливістю ставиться до природних явищ, але не має достатніх знань для їхнього пояснення.

 

 

 

 

 

Оклі Барбара. Навчитися вчитися. Як запустити свій мозок на повну / пер. з англ. Артем Замоцний. - К.: Наш формат, 2018, - 272 с. 

Ви математик чи гуманітарій? Професорка Барбара Оклі переконує, що таких понять не існує. Кожен із нас має внутрішній потенціал, щоб засвоїти будь-які знання. Головне - навчитися вчитися й запустити свій мозок на повну. Навіть більше, одноманітний і цілеспрямований рух до розв'язання проблеми - не завжди найкращий шлях. Інколи варто зробити крок назад, щоб поглянути на завдання з іншого боку, запустити свою креативність, навіть якщо ви працюєте над розв'язанням математичної задачі.

 

 

 

 

 

 

 

Сміт Д. Думати, як Шерлок Холмс / Денієл Сміт ; Пер. з англ. О. Чупи. - К.: Вид. група КМ-БУКС, 2019. - 184 с.

 "Ви дивитесь, але не спостерігаєте. Різниця очевидна". Такими були слова геніального детектива Шерлока Холмса, звернені до доктора Ватсона, якому не вдалося застосувати методи Холмса. У книжці "Думати, як Шерлок Холмс" ти дізнаєшься, як розвинути спостережливість, пам'ять та логіку за допомогою методів і прийомів найвідомішого у світі детектива. Ознайомишся із сучасними техніками та теоріями з найрізноманітніших напрямків, таких, як методи НЛП (нейролінгвістичне програмування), розвиток пам'яті, мова тіла, обробка інформації та швидкісне читання. Це дивовижно практична книжка дозволить тобі побачитисвіт по-новому і , що ще важливіше, вразити людей навколо себе.

 

 

 

 

 

 У другому розділі «Підліткова книга в тренді» представлені популярні книжки та новинки підліткової література.

 

 

 

 

 

Лачина А. Украдений цвіт / Анна Лачина ; пер. З польської Н. Зотової. – Х.: ВД «ШКОЛА», 2018. – 384 с. – (Серія «Сучасна європейська підліткова книга».)

У другій книзі трилогії на двох сестер чекають пригоди — захопливі й романтичні, але водночас небезпечно-детективні. Жасміна, студентка медичного, вирушає з друзями до Греції на відпочинок. Тим часом її молодша сестра Ружа вперше без супроводу дорослих їде в паломницьку подорож, що стане для неї незабутньою із зовсім несподіваних причин. Що ж може статися серед давніх руїн та мальовничих краєвидів? Як здолати нездоланні випробування? Чи зможе любов урятувати від небезпеки?

 

 

 

 

 

 

Юн Н. Сонце також зірка : роман / Нікола Юн ; пер. з англ. Ю. Підгорної. – Харків : Книжковий клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2019. – 256 с.

Наташа Кінгслі - сімнадцятирічна американка з Ямайки. Вона називає себе реалісткою, любить науку і вірить тільки в факти. І вже точно скептично ставиться до призначення! Даніель Чже Вон Бе - справжній романтик. Він мріє стати поетом, але батьки проти: вони відправляють його вчитися на лікаря. Яка несправедливість! Але навіть в цій ситуації молода людина не втрачає віри в своє майбутнє, він любив життя і готовий до будь-яких примхам долі. Хоча ... Одного разу їх світи стикаються. Це дивно, адже вони такі різні. І відбувається це: любов з першого погляду, але швидше за koi no yokan - з японського «передчуття любові», коли ти ще не любиш людину, але впевнений, що полюбиш напевно. Хвилюючий і обнадійливий роман про перше кохання, сім'ї, науці і взаємозв'язку всього в цьому світі.

 

 

 

 

Яґелло Йоанна Зелені мартенси : повість / Йоанна Яґелло ; пер. З польської Ярослави Івченко. – Львів : Урбіно, 2018. – 216 с.

На думку Фелікса, школа нагадує фронт, на якому точиться безупинне суперництво. У кого крутіший смартфон? Хто прийшов у фірмових шмотках? Але хлопець не збирається брати участі в цих змаганнях: у нього набагато серйозніші проблеми, до того ж, доводиться на невизначений час стати головою родини. Його мати знайшла роботу за кордоном, батько давно має нову сім'ю, а молодша сестра наближається до небезпечного підліткового віку і, як більшість її однолітків, аж ніяк не схильна до хатніх обов’язків! Отилія теж не схожа на своїх однокласників: барвистий одяг, копиця рудого волосся, зайва вага, якою дівчина взагалі не переймається, і улюблені зелені мартенси. А ще – оптимізм, який Отилія-Опта просто випромінює, хоч їй і самій не бракує проблем. Не дивно, що Фелікс відразу звертає увагу на Опту. Цих двох аутсайдерів швидко поєднає дружба. А може, щось більше?

 

 

 

 

Яґелло Йоанна Молоко з медом : роман / Йоанна Яґелло; пер. З пол.. Божени Антоняк. – Львів : Урбіно, 2019. – 456 с.

Ще вчора Лінка планувала зовсім інше: улюблена журналістика, фотографії, мандрівки з коханим Адріаном. Проте зміни в її житті примусять якщо не забути про свої плани, то принаймні їх відкласти. Лінка чекає дитину. І якщо вона розраховувала, що Адріан зрадіє цьому так само, як вона, то помилялася… Адріан мріє вивчати живопис в Англії, тому зовсім не збирається круто змінювати своє життя. До створення родини й виховання дитини він виявився просто неготовим… Отож Лінці доведеться давати собі раду з навчанням, доглядати малу Єву й одночасно готуватися до складання іспитів. Утім, найголовніший з них вона, звісно, складе. А впертість і наполегливість і цього разу прийдуть їй на допомогу. Дівчата таки можуть усе! Можуть, якщо дуже хочуть.

 

 

 

 

 

 

Гінтон С. Е. Аутсайдери /  С. Е. Гінтон ; пер. з англ. І. Серебрякової. - Х.: Віват, 2018. - 192 с.

Події розгортаються в американському містечку в 1960-ті роки. Підлітки із західних і східних кварталів, дві ворожі ватаги, уже давно ведуть війну, і йдеться не про дрібні хлопчачі конфлікти. Бідні діти вулиць і представники золотої молоді завжди знали лише один спосіб розв'язати проблему - бійка. І от однієї страшної ночі їхнє життя змінилося назавжди...

 Цей роман належить до світової класики ХХ століття, він здобув визнання мільйонів читачів, а ще став безперечно культовим для американської літератури. Це справжній взірець роману виховання - про непросте дорослішання, непоборні соціальні конфлікти та проблеми формування особистості.

 

 

 

 

 У третьому розділі "Золоте слово української літератури" - експонуються твори сучасних українських авторів для молоді.

 

 

 

 

 

Анна Іваненко 16+, або історія одного вбивства / Іваненко Анна. – К. : Гамазин, 2019. – 280 с.

А що, якщо ви навіть не знаєте, хто ми? Що ми насправді розумніші, сміливіші і доросліші, ніж ви думаєте. А що, якщо ви навіть не уявляєте, на що ми здатні? Привіт, я Полі, мені 16. Ви тримаєте в руках мою сповідь. Правдиву, відверту, місцями жорстоку і моторошну сповідь. Тут буде все - пошуки, розчарування, наркотики, музика, дружба, зрада, кохання і навіть смерть. Ви справді готові дізнатися про нас правду? Нарешті дізнатися правду про нас, шістнадцятирічних. Тоді тримайтеся. А що, якщо ви на мить впізнаєте себе?

 

 

 

 

 

 

 

Кіндрук М. Бот. Ґуаякільський парадокс : роман / Макас Кіндрук. – Харків: Книжковий клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2015. – 512 с.: іл.

У минулому кращий програміст компанії «TTP», Тимур більше не здатний займатися програмуванням. Він намагається забути події п’ятирічної давнини, коли створені ним боти втілилися у плоті й перетворилися на жахливих вбивць. Але він іще не здогадується, що боти вже поширюють нову епідемію агресії у Ґуаякілі. Величезна кількість людей потрапляє до психіатричної клініки після скоєння особливо жорстоких злочинів. Усі вони малюють однакові фрактали та повторюють ім’я ТИМУР…

 

 

 

 

 

 

 

 

Кокотюха А. Вогняна зима : роман / Андрій Кокотюха ; передм. Ю. Луценка. - Харків: Книжковий Клуб "Клуб Сімейного Дозвілля", 2015. - 352 с.

Ще вчора кожен громадянин України мав своє життя. У якому, здавалося, не було місця для подвигу. Але прийшла вогняна зима 2013-2014-го, і тисячі українців опинилися у вирі Революції Гідності - та по різні боки барикад. Успішний бізнесмен Стогов стає активістом Автомайдану. Продавщиця з косметичного магазину Алла тепер волонтерка. Студент на призвісько Птаха виходить із віртуального світу і робить "коктейлі Молотова". Тітушка Сірий не иає переконань, аби платили. А Олег, боєць "Беркуту", готовий карати "майданутих" навіть задарма... Ми бачимо майдан їхніми очима. Бачимо - і затамовуємо подих. Бо тут усе справжнє - і життя, і кохання, і ненависть. І смерть. А ще - відчайдушна віра, що кунець кінцем усе буде добре...

 

 

 

 

 

 

Відута Л. Ловці думок: роман / Любов Відута. - Х.: Віват, 2018. - 240 с.

Між світами причаїлися дивовижні краї, у яких точиться незрима боротьба за рівновагу. Квадроси і вогнекрили, могутні маги й касти укладачів угод - всі вони ниточками пов'язані із Правителем, мудра воля якого забезпечує лад і викликає заздрість у темних сил.

І коли двадцять найсильніших родів гинуть із волі зрадників, постати проти них може лише він - юнак, якому стерли пам'ять, але в якого не змогли забрати талант ловця думок. Він знаходить вірних друзів і пізнає могуть ворогів, мандрує між світами, розплачуюсь чужими думками й емоціями, отримує найвищий лдар - кохання - і віднаходить себе. Але боротьба ще попереду...

 

 

 

 

 

 

 

Арєнєв В. дитя песиголовців. - Х.: АССА, 2018. - 416 с.

Марта на призвисько Відьма тепер знає, чому батько повернувся з-за річки саме таким. Та вона досі не уявляє, що їй робити і як його врятувати. Здається, єдина людина, котра може допомогти, - класний керівник Людвіг Штоц, та він віднедавна дуже сильно змінився. І це не дивно: після того як у місті з'явилися песиголовці, все пішло шкереберть. Так, неначе минуле прокинулося й проростає у теперішньому житті гострими драконячими зубами... 

 

 

 

 

 

 

 

У четвертому розділі "Зарубіжні майстри - молоді" - літературні новинки сучасних зарубіжних авторів, які користуються шаленим попитом серед молодих читачів.

 

 

 

 

П’ять кроків і в жодному разі не ближче. Інакше це може вбити Стеллу. Чому? Рідкісна хвороба, яка з дитинства не давала жити нормальним життям. Не наближайся, не варто. Незабаром на неї чекає операція, і нарешті все буде добре. Та все одно тримай дистанцію. Коли тобі хочеться обійняти її чи торкнутися волосся - не наближайся до неї, Вілле. Ти саме той, кого вона мусить уникати попри все. навіть один твій подих може зруйнувати все її життя. Якщо ти хочеш, щоб вона жила, — тримайся на відстані. Але я знаю, ти не можеш. Чому саме ти закохався в неї? Чому вона покохала саме тебе? Разом - не можна. Окремо - неможливо…

 

 

 

 

 

 

 

 

Руїс Сафон К. Володар Туману: роман / Карлос Руїс Сафон ; перекл. з ісп. С. Борщевського. - Харків: Кннижковий Клуб "Клуб Сімейного Дозвілля", 2019. - 192 с.

 Родина тринадцятирічного Макса  переїздить до тихого прибережного містечка. Та з першого ж дня хлопець відчуває щось дивне. Ці старовинні будівлі та химерні вулички наче живі. І ці скульптури - здалося, чи вони ворушаться?. Стрілки годинників тут інколи починають рухатися в зворотньому напрямку, а під час буревію з морського дна піднімаються затонулі кораблі. Загадкою оповита історія колишнього господаря будинку, де оселилася родина Макса. Та ось дивний доглядач маяка розповів легенду про безжалісного й могутнього Володаря Туману, який століттями панував у цих краях. А тепер він повернувся, щоб зібрати борги минулого...

 

 

 

 

 

   

 

Варга Дж. Моє серце й інші чорні діри / Джасмін Варга; пер. з англ. Ю. Костюк. - Х.: Віват, 2019. - 256 с.

Шістнадцятирічна Айзель вважає, що їй нема для чого жити далі: її покинула мати, батько скоїв щось жахливе, та ще й однокласники взяли її на кпини. Дівчина вирішує померти. Айзель натрапляє на сайт "Тихий вихід". Там вона знайомиться з Романом - ідеальним партнером для втілення свого моторошного задуму. Крок за кроком вони наближаються до дати власної смерті. Але поступово дівчина усвідомлює, що не хоче вмирати. І тепер єдине її бажання - урятувати романа й заохотити його жити.

 

 

 

 

 

 

 

Мафі Т. Знищ мене : роман \ Тагере Мафі; пер. з англ. В. Зенгви. - Харків: Книжковий Клуб "Клуб Сімейного Дозвілля", 2018. - 256 с.

Світ змінився. Хоча йому як і раніше байдуже до звичайних людей. Таких, як сімнадцятирічна Джульетта. Щоправда, стосовно її нормальності можна посперечатися: вона вміє вбивати дотиком. Цей дар став для дівчини прокляттям. Вона - ідеальна зброя, якою так мріють заволодіти спецслужби. Але дівчина вперто відмовляється ставати знаряддям убивства в чиїхось руках. Тому ті, хто прагне використати її, вдаються до брудних маніпуляцій: у камеру до дівчини саджають друга її дитинства, Адама. Проте все йде не за планом. Бо ці двоє вирішують здійснити дещо божевільне і смертельно небезпечне.

 

 

 

Знайди в житті місце для книги!

Читай книги!

Будь особистістю!

 

 
buy cialis viagra online