Календар

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Ми в Internet

DW

Книжковий хіт-парад

Краєзнавча сторінка

Статистика відвідань

Перегляди статей
2175144


МАЙБУТНЄ – ВІЛЬНЕ ВІД НАРКОТИКІВ

 

26 червня світова спільнота відзначає Міжнародний день боротьби із наркоманією та незаконним обігом наркотиків.

Наркоманія! Скільки смертей за цим словом, скільки болі, скільки поламаних життів? Дуже багато! І не відомо, скільки ще життів заберуть із собою в нікуди наркотики! Наркоманія – хвороба, що характеризується непереборним потягом до наркотиків і викликає в малих дозах ейфорію, у великих – наркотичний сон.

Систематичний вжиток наркотику з часом провокує неврологічні, психічні розлади; розвивається соціальна деградація, вражаються внутрішні органи. Схильні до прийому наркотичних речовин підлітки психологічно слабкіші від своїх однолітків.

 

Вперше спробувати наркотики пропонують «найближчі друзі». Уколовшись, швидко одержуєш веселощі, але взамін поступово віддаєш життя. Більшість підлітків, які пробують наркотики, і не підозрюють, у що це обернеться для них в майбутньому.

Історія наркотиків стара як людство! Наркотики були відомі і вживалися дуже давно! Америка страждала від хвилі наркотиків! Наркоманія захопила чорний ринок ще в 20-х роках минулого віку! У 80-ті роки, нова забава разом із усіма західними цінностями прийшла в ряди і нашої молоді, розповсюджуючись підвалами і темними вулицями міст, набула такого масштабу, що правоохоронці не змогли стримати потік завезення наркотиків.

7 грудня 1987 року на основі рекомендації Міжнародної конференції по боротьбі зі зловживанням наркотичними засобами і їх незаконним обігом Генеральна Асамблея ООН у знак вираження своєї рішучості посилювати діяльність і співробітництво для створення міжнародного суспільства, вільного від зловживання наркотиками заснувала Міжнародний день боротьби з наркоманією та незаконним обігом наркотиків, який світова спільнота почала відзначати 26 червня.

Злочини у сфері незаконного обігу наркотиків останні роки впевнено займають друге місце за поширеністю в Україні серед усіх видів злочинів (зокрема, виходячи зі статистики по кількості засуджених осіб). Більш «популярні» тільки злочини проти власності.

Більше 12 000 осіб щорічно визнаються винним у вчиненні злочинів, пов’язаних з незаконним обігом наркотиків. Левова частка злочинів цього виду складають дії щодо виготовлення, придбання та зберігання наркотичних засобі та психотропних речовин без мети збуту

 

Кримінальна відповідальність неповнолітніх

Стаття 309 Кримінального кодексу України передбачає відповідальність за наступні незаконні дії з наркотиками та психотропами, якщо вони були здійсненні без мети збуту:

1) виробництво (дії щодо виготовлення з використання спеціального обладнання, механізмів, пристроїв, які передбачають можливість їх здійснення у систематичному, постійному, промисловому порядку);

2)виготовлення( будь-які дії, внаслідок яких отримується наркотик чи психотроп- переробка, змішування,висушування,відокремлення макової соломи чи листків від коноплі, отримання опію з рослин маку, рафінування, екстракція тощо).

3)придбання(будь-які дії, після яких особа набуває наркотик чи психотроп: купівля, знайдення, отримання в результаті обміну, подарунку чи оплати тощо).

4)зберігання (перебування наркотичних засобів чи психотропних речовин у володінні особи незалежно від тривалості такого перебування: тримання при собі в руках, одязі чи сумці, а також зберігання вдома, в гаражі, у іншому приміщенні чи сховищі);

5) перевезення (переміщенні наркотиків з однієї географічної точки в іншу в межах території України з використанням будь-якого виду транспорту: поїзду, автомобіля, автобусу, літака, громадського транспорту тощо);

6) пересилання (переміщення наркотиків в межах України шляхом відправлення поштою, в якості багажу, з використанням кур’єрських служб).

7) За вказані вище дії, проте здійснені з метою збуту (до якого відноситься не лише продаж, а й, наприклад, безоплатна передача (дарунок) іншій особі) відповідальність передбачена іншою статтею Кримінального кодексу України (ст.307). Покарання за такі дії значно більш суворе.

Окремо слід зазначити, що Кримінальним кодексом України передбачена відповідальність не лише за зберігання чи збут, а й за інші дії, пов’язані з незаконним обігом вказаних речовин: контрабанду; викрадення; посів або вирощування снотворного маку чи конопель у певній кількості; незаконні дії з прекурсорами; незаконне введення в організм іншої людини; схиляння до вживання; публічне вживання; організацію або утримання місць для незаконного вживання чи виготовлення тощо (ст.ст.305-322 КК).

 

Про здоровий спосіб життя, непоправну шкоду від вживання наркотиків,про види наркотичних речовин, наслідки їх вживання для організму людини, розповідає література, що знаходиться у відділі читального залу бібліотеки.

 

 

 

Карр, Аллен. Нарешті я не курю, або Легкий спосіб кинути курити [Текст] / А. Карр ; пер. з англ. І. Андрущенко. - К. : Книга, 2005. - 192 с.

Аллен Карр розробив і пропонує власний спосіб раз і назавжди позбутися нікотинової залежності. Його метод, демонструючи феноменальну ефективність, здобув визнання серед фахівців, набув широкої популярності, він має величезний успіх у багатьох країнах світу. Метод простий, заснований лише на бажанні самотужки вирішити проблему куріння та усвідомити, що саме примушує Вас курити. Проте ефект безперечний. Завдяки цьому методу врятувались від нікотинової залежності відомі актори Ентоні Хопкінс, Джулія Крісті, Брітні Спірс, а також бізнес-магнат Річард Бренсон і тисячі бажаючих у різних куточках не лише Європи,але й світу. За допомогою цього методу понад 95% курців кидає курити назавжди. Книжка, яка стала міжнародним бестселером, адресується всім, хто кинути курити, хто хоче бути здоровим та оригінальним у сучасному світі.

 

 

 

Барабаш, Павел. Брось курить!НЛП –тренинг + СD Аудиблок СтопТабак. [Текст] / П. Барабаш.- – СТб.:Питер, 2010. – 224с.:ил.- ( Серия» Сам себе психолог»)

Павло Іванович Барабаш - практикуючий психолог, керівник Хабаровського центру НЛП, коуч і бізнес-тренер. НЛП-тренінг допоможе будь-якому курцеві самостійно позбавитися від тютюнової залежності. Що для цього потрібно? Прочитати книгу і виконати вправи. Усе! Закриваючи останню сторінку, ви усвідомлюєте, що куріння залишилося в минулому! Ця методика не працює тільки в двох випадках: якщо людина не вміє читати або не хоче виконувати вправи. За 10 років апробації НЛП-тренінгу кинули палити більше 5000 чоловік!

 

 

 

 

 

 

 

Наркологія. Психічні та поведінкові розлади, спричинені зловживанням психоактивними речовинами [Текст] / [О. К. Напрєєнко та ін.] ; за ред. засл. діяча науки і техніки України, д-ра мед. наук, проф. О. К. Напрєєнка. - К. : Здоров'я, 2011. - 207 с.

У книзі викладено сучасні уявлення про етіологію та патогенез залежності від психоактивних речовин. Розглянуто клінічні характеристики та діагностику алкоголізму, нарко-і токсикоманій, способи їх лікування. Висвітлено основні критерії гострої та хронічної інтоксикації, постінтоксикаційного стану, психічних та поведінкових розладів при алкоголізмі, наркоманіях і токсикоманіях. Для лікарів-інтернів, магістрів, аспірантів, медичних психологів, сімейних лікарів, студентів вищих медичних навчальних закладів, а також для тих, хто цікавиться цією проблемою.

 

 

 

 

Грибан, Віталій Григорович. Валеологія : підручник [Текст] / В. Г. Грибан. - Київ : Центр учбової літ., 2008.- 214 с.

Розкрито основні поняття, джерела та історія розвитку валеології як науки про фізичне, репродуктивне, психічне і духовне здоров’я людини; розглянуто принципи діагностики і прогнозування здоров’я, способу життя, особливості впливу фізичних навантажень, екологічних факторів та механізми адаптації людини до них. Висвітлено роль органів нейрогуморальної регуляції, опорно-рухового апарату, вегетативних систем травлення, дихання, серцево-судинної системи, органів виділення у збереженні здоров’я. Зазначено основні способи формування та зміцнення здоров’я, забезпечення тривалого й активного довголіття, профілактики захворювань. Викладено погляди на природу наркоманії, насильства та запобігання їх. Для курсантів, студентів, викладачів, науковців і всіх, хто займається проблемами здоров’я та виховання молоді.

 

 

 

 

Пістун, Ігор Павлович. Безпека життєдіяльності [Текст] : підруч. для вищ. навч. закл. / Ігор Павлович Пістун, В. І. Кочубей. - Суми : Унів. кн., 2012. - 575 с. : іл.

Підручник містить системний виклад матеріалу з проблематики безпеки життєдіяльності, розглядаються її основні чинники, що має допомогти студентам навчитися розпізнавати небезпеки, запобігати їм, ліквідовувати наслідки їх проявів, сприяти вихованню в людині гуманного, свідомого ставлення до питань особистої безпеки та безпеки оточуючих в усіх сферах життєвих і трудових відносин. Для студентів вищих та середніх навчальних закладів, фахівців. Єжова, Ольга Олександрівна.

 

 

 

 

 

 

 

Здоровий спосіб життя [Текст] : навч. посіб. для учнів проф.-техн. навч. закл. / О. О. Єжова ; АПН України, Ін-т пробл. виховання АПН України. - Суми : Університетська книга, 2010. - 127 с. : іл.

Посібник створений відповідно до програми спецкурсу „Здоровий спосіб життя” в системі професійно-технічної освіти. Розглянуто сучасні проблеми, що стосуються здоров’я людини та її способу життя. Зокрема, приділяється увага таким актуальним питанням як ціннісне ставлення до здоров’я, вибір продуктів харчування, вплив слабоалкогольних напоїв на організм людини, використання в спілкуванні мобільного телефону, лихослів’я тощо. Адресований учнівської молоді. Може бути корисний для викладачів, майстрів виробничого навчання, вихователів і батьків.

 

 

 

 

Максимова, Наталія Юріївна. Безпека життєдіяльності: Соціально-психологічні аспекти алкоголізму та наркоманії [Текст] : навч. посіб. для студ. вищ. навч. закл. / Н. Ю. Максимова. - К. : Либідь, 2006. - 237 с

Розкриваються причини і сутність узалежнення людини від психотропних речовин, процес його виникнення та форми прояву. Встановлюються закономірності особистісної схильності до алкоголізму та наркоманії. Описуються критерії виявлення осіб, які становлять «групу ризику» адиктивної поведінки. Надано рекомендації щодо соціально-психологічної допомоги дітям із алкогольно узалежнених сімей. Висвітлено напрями, зміст та форми профілактики алкоголізму та наркоманії.

 

 

 

 

"Здоров'я - це безцінний дар природи, який дається, на жаль, не назавжди, його потрібно берегти. Але здоров'я людини багато в чому залежить від неї самої, від способу її життя, умов праці, харчування, її звичок".

І.П. Павлов

 
buy cialis viagra online