Наші блоги

Ми в Internet

DW

Книжковий хіт-парад

Краєзнавча сторінка

Статистика відвідань

Перегляди статей
2912068


Стефа і її Чакалка: Дівчача повістина

 

 

Андрусяк І. Стефа і її Чакалка: Дівчача повістина: [Текст]/І.Андрусяк.- К.:Грані – Т, 2007. – 56с. - ISBN 978-966-292-336-0

 

 

Була собі маленька дівчинка Стефа.

Звичайно Стефа – сміхотунчик.

Точнісінько як тато.

Але одного разу Стефа розсердилася.

У неї тоді був, як іноді каже тато, невдалий день. Точніше невдалий вечір. Усе почалося з того, що мама, забираючи Стефу з садочка, не повела її, як завжди, на майданчик. Мамі не було коли – вона перевіряла модулі.

Утім, це був лише початок. Тато теж не мав часу гратися зі Стефою. Йому треба було писати статтю. Старша сестричка Ліза вчила напам’ять вірша.

І тоді Стефа образилась на всіх настільки, що й не хотіла й розмовляти. Вляглася, як Пепі Довгопанчоха, ногами на подушку і, надувши щоки, демонстративно відвернулася до стіни.

Тоді мама нагадала, що саме по таких неслухняних дітей і приходить уночі Чакалка.

Але Стефі було все одно.

Чакалка – то й Чакалка.

…І тоді вона прийшла.

Тихесенько.

Крадькома.

Серед ночі.

Навшпиньках – нечутно, мов повітря – пройшла вона повз татове й мамине ліжко, прошмигнула в дитячу й легесенько, мов пір’їнку, перенесла Стефу до свого мішка. Ніхто нічого не чув, і дівчинка навіть не прокинулася.

Чакалка – не яка-небудь костромська Баба Яга, а між іншим, кандидат педагогічних наук. І жила вона у справжнісінькій школі, притому лісовій.

Крім Стефи, у Чакалчиному мішку був хлопчик Сіяр, дівчинка Ірця та Орина - кумедне створіння у джинсах зі шлейками й у футболці з написом « Школа не вовк, у ліс не втече».

А далі події розвивались як у справжній казці…

Якщо Вам цікаво дізнатися чим закінчилася зустріч з голодною акулою, яка Оринині шльопанці проковтнула; навіщо Чакалці потрібні вередуни, шкодники, розбишаки, пустуни; де можна досхочу насолодитися сухариками й чипсами; про що мріє шкідлива дитина; що відбувається, коли неслухняні діти знаходять в холодильнику пиво Чакалки та про багато інше – прочитайте книгу Івана Андрусяка « Стефа і її чакалка». Автор цієї повісті дуже серйозний і страшенно дорослий письменник, котрий стверджує, що за час написання цієї пригоди й сам геть здитинів…