14 квітня на базі КЗ Обласної бібліотеки для юнацтва ЧОР відбувся семінар –практикум для сільських бібліотекарів Чернігівської ЦБС.
Практика доводить, що вимоги до бібліотеки і до професії бібліотекаря змінилися і ускладнилися. Бібліотека сьогодні не тільки популяризатор духовного надбання поколінь, а й важлива ланка в інформаційному просторі, осередок культури на селі де молодь може змістовно і корисно проводити свій вільний час. Сьогодення ставить перед бібліотечними закладами важливі і невідкладні завдання – виховувати свідомого громадянина незалежної держави.
Мета семінару: Активізація роботи бібліотек по залученню молоді до активного читання, сприяння вихованню почуття патріотизму, формування особистості на засадах духовності, моральності, культурного та фізичного розвитку, усвідомлення необхідності у здоровому і безпечному способі життя, проведенні профілактики негативних проявів у молодіжному середовищі за допомогою сучасних активних форм бібліотечної роботи.
Історична пам'ять – це святиня народу, нації. Є в історії сторінки, які не можуть і не повинні бути забутими. На це були спрямовані методичні поради Лободи Г.В., провідного бібліотекаря з методичної роботи.
Друковані засоби масової інформації – є одним із найбільш популярних каналів комунікацій, джерелом різноманітної оперативності в сучасному світі. Особливо цінними в роботі бібліотек є краєзнавчі публікації в пресі. Почепня Л.М. завідуюча сектором читального залу.
Задоволення духовних, культурних, освітніх потреб нації - одна з найважливіших складових інформаційної політики держави. Щоб і в майбутньому бібліотека залишалась повноцінним комунікаційним центром, бібліотечним працівникам, особливо тим, які працюють з юнацтвом та молоддю, треба відповідати рівню часу і технологічно, і матеріально, і морально. Сучасні користувачі оцінюють бібліотеку по рівню організації її інформаційних ресурсів. Про застосування традиційних і новітніх технологій, створення локальної автоматизованої мережі, освоєння комп’ютерних технологій, адаптування до нових умов роботи йшлося в доповіді провідного бібліографа Л.А.Кравченко «Бібліографічне обслуговування юнацтва та молоді: сучасні орієнтири».
Здоров'я наслення - показник добробуту держави, тому його збереження є завданням державного рівня. Освітня робота в цьому напрямку, як елемент концепції і гармонічного розвитку держави, набуває сьогодні важливого значення. Бібліотеки не можуть стояти осторонь цієї важливої проблеми. Саме тому дуже актуальним було проведення на семінарі консультації провідного бібліотекара Довгої М.А. "Книга - помічник формування у молоді здорового способу життя".
Гостями на ньому були письменник з м. Києва Андрусяк І, представник книжкового видавництва «Грані-Т» Любиць М. та журналіст місцевої газети «Сіверщина» Ясенчук О. Зустріч відбулася не тільки з бібліотекарями, а й з учнями ЗОШ №16.
Відео з семінару: