Наші блоги

Ми в Internet

DW

Книжковий хіт-парад

Краєзнавча сторінка

Статистика відвідань

Перегляди статей
3167946


Семінар –практикум для сільських бібліотекарів Чернігівської ЦБС

 

14 квітня на базі КЗ Обласної бібліотеки для юнацтва ЧОР відбувся семінар –практикум для сільських бібліотекарів Чернігівської ЦБС.

Практика доводить, що вимоги до бібліотеки і до професії бібліотекаря змінилися і ускладнилися. Бібліотека сьогодні не тільки популяризатор духовного надбання поколінь, а й важлива ланка в інформаційному просторі, осередок культури на селі де молодь може змістовно і корисно проводити свій вільний час. Сьогодення ставить перед бібліотечними закладами важливі і невідкладні завдання – виховувати свідомого громадянина незалежної держави.

Мета семінару: Активізація роботи бібліотек по залученню молоді до активного читання, сприяння вихованню почуття патріотизму, формування особистості на засадах духовності, моральності, культурного та фізичного розвитку, усвідомлення необхідності у здоровому і безпечному способі життя, проведенні профілактики негативних проявів у молодіжному середовищі за допомогою сучасних активних форм бібліотечної роботи.

 

Історична пам'ять – це святиня народу, нації. Є в історії сторінки, які не можуть і не повинні бути забутими. На це були спрямовані методичні поради Лободи Г.В., провідного бібліотекаря з методичної роботи.

Друковані засоби масової інформації – є одним із найбільш популярних каналів комунікацій, джерелом різноманітної оперативності в сучасному світі. Особливо цінними в роботі бібліотек є краєзнавчі публікації в пресі. Почепня Л.М. завідуюча сектором читального залу.

Задоволення духовних, культурних, освітніх потреб нації - одна з найважливіших складових інформаційної політики держави. Щоб і в майбутньому бібліотека залишалась повноцінним комунікаційним центром, бібліотечним працівникам, особливо тим, які працюють з юнацтвом та молоддю, треба відповідати рівню часу і технологічно, і матеріально, і морально. Сучасні користувачі оцінюють бібліотеку по рівню організації її інформаційних ресурсів. Про застосування традиційних і новітніх технологій, створення локальної автоматизованої мережі, освоєння комп’ютерних технологій, адаптування до нових умов роботи йшлося в доповіді провідного бібліографа Л.А.Кравченко «Бібліографічне обслуговування юнацтва та молоді: сучасні орієнтири».

Здоров'я наслення - показник добробуту держави, тому його збереження є завданням державного рівня. Освітня робота в цьому напрямку, як елемент концепції і гармонічного розвитку держави, набуває сьогодні важливого значення. Бібліотеки не можуть стояти осторонь цієї важливої проблеми. Саме тому дуже актуальним було проведення на семінарі консультації провідного бібліотекара Довгої М.А. "Книга - помічник формування у молоді здорового способу життя".

Гостями на ньому були письменник з м. Києва Андрусяк І, представник книжкового видавництва «Грані-Т» Любиць М. та журналіст місцевої газети «Сіверщина» Ясенчук О. Зустріч відбулася не тільки з бібліотекарями, а й з учнями ЗОШ №16.

 

Семінар –практикум

 

Семінар –практикум

 

Семінар –практикум

 

Семінар –практикум

 

Семінар –практикум

 

Семінар –практикум

 

Семінар –практикум

 

Семінар –практикум

 

Відео з семінару: