Наші блоги

Ми в Internet

DW

Книжковий хіт-парад

Краєзнавча сторінка

Статистика відвідань

Перегляди статей
2917996


Ганс Христіан Андерсен

 

Ганс Христіан Андерсен :: Повнорозмірне зображення

 

… Жив був Ганс Крістіан Андерсен… саме так майже завжди починаються казки, які ми читали в дитинстві і ніколи не задумувалися – як жив, звідки був… жив – поживав – і все! Зараз ми розуміємо, що відразу Великим казкарем не народжуються та й життя у них не схоже на казку… 2 квітня 1805 року в маленькому датському містечку Оденс що на острові Фюн, народився майбутній казкар, який прославив не тільки Оденс, а й всю Данію. Та чи здогадувалися в бідній сім'ї, місто хто народився!

 

В дитинстві Гансу подобалося вигадувати дивовижні історії замість того, щоб вчити уроки. Та на жаль розповідати їх не було кому, а єдиним слухачем був кіт Карл. І як же ж він слухав!. Та ще й на відміну сусідських хлопчаків вірив у те, що вигадував його господар. Та був у нього недолік – засинав під час читання.

А юний Ганс і не мислив стати письменником, думи його полонив театр. Та хіба на маленькому островці можна здійснити мрію? Хіба не треба йти вперед до мети навіть ціною втрат. А ще йому хотілося вірити в те, що наворожила циганка, наобіцявши світову славу та феєричне вітання рідного міста на його честь

… Йшов солдат по дорозі: раз, два! Раз, два! Ранець за спиною, шабля при боці. Йшов він…

Подібно герою найвідомішої казки «Кресало» майбутній письменник помандрував підкоювати столицю. Був з ним тільки вузлик, який зібрала в дорогу мати…

Театр, театр – він марив ним, та храм мистецтва чомусь не відповідав взаємністю. Ганс так і не потрапив на сцену, не вийшов зовнішністю. Актором йому не стати. Зрозумів юнак. То чому б не згадати дитячий досвід і не спробувати себе в письменстві.

Він став писати п'єси, їх не сприймали, ними нехтували. Та пан Коллін, як згодом виявилося управляючий Королівським театром, помітив у них «багато золотих зерен». Ця людина стала для майбутнього казкаря справжнім благодійником. Завдячуючи йому Андерсен зміг безкоштовно навчатися в латинській школі і навіть отримувати стипендію. А сім'я Колліна на довгі роки замінила Гансу рідний дім.

Складно жилося в Копенгагені студенту маючи простонародне прізвище з закінченням на «сен» та він вмів знаходити цікаве й захоплююче у своєму внутрішньому світі не звертаючи уваги на насміхання та знущання. Знаходив утіху в писанні, писав легко. Багато імпровізував. В його голові роїлися неймовірні образи, які треба було записати, щоб вони не розвіялися…

Білі троянди Андерсена. Сам автор називав свої казки «історіями» і вважав, що написані вони по глибині змісту для дорослих. Вдумайтеся в зміст цих дивовижних казок і це, частково, так. Перечитайте їх і побачите, щось нове – глибоку філософію, мудрість не дуже щасливої людини. Вони полонять вас своєю загадковістю, сподіваннями на те, що на німе запитання очима "Чи кохаєш ти мене більш за все на світі?" отримаєте у відповідь такі бажані серцю імилі слова "Так! Я кохаю тебе!"

«Я заплатив за свої казки велику, непомірну ціну. Відмовившися заради них від особистого щастя і прогаяв той час, коли уявам треба було вступити місце реальності…». З особистим життям у Андерсена не ладилося. Всі його романтичні захоплення нічим не закінчувалися – занадто несміливим і наївним був великий письменник. Він боявся справжнього кохання, боявся прихільності, щиросердя..

Може тому його казки й сповнені любовю та ніжністю?

Прочитайте його найліричніші казки «Русалонька», «Соловей», «Снігова королева» - вони присвячені нездійсненним мріям автора, проникнуті духом вічного нерозділеного кохання.

Його манив світ пригод і відкриттів.

Свій перший гонорар Андерсен витратив на подорож по Європі. Він був пристрасним мандрівником, відкривав для себе країни, видатних сучасників – Гюго, Бальзака, Гейне, Діккенса...

Він став популярним, його приймали як бажаного гостя, приймали при Королівських дворах, а читачі були в захваті від зустрічей з улюбленим автором.

Незважаючи на не дуже щасливе життя Андерсен вважав себе надзвичайно щасливою людиною. А те що наворожила циганка, здійснилося. Місто дитинства зустрічало його небаченим до цього феєричним вітанням на його честь.

 

Пам'ятник Гансу Крістіану Андерсену в Копенгагені :: Повнорозмірне зображення

 

У столиці Данії є пам’ятник Казкарю де він сидить в задумі з книгою, адже він найбільше так і проводив свій вільний час.

 

Пам'ятник Русалонька :: Повнорозмірне зображення

 

Та є в столиці й інша скульптура… До неї водять туристів і стала вона символом не тільки Копенгагена, але й всієї Данії Знаменита «Русалонька»… Трішечки сумна, трішечки в задумі вона ніби чекає на когось… Може має надію на те. Що повернеться той, хто розповів її історію, той хто зумів зробити Казку частиною нашого життя.